Kangooroo750x2001

Kangaroo od InFocus to „przenośna stacjonarka”, którą z chęcią kupię

Tytułowe urządzenie to idealny przykład sprzętu plasującego się gdzieś pomiędzy pełnoprawną stacją roboczą a mobilnym notebookiem. Dodatkowo jego niska cena czyni produkt wyjątkowo przystępnym.

Kangooroo750x2001

Nie jest to pierwsze urządzenie tego typu, gdyż w dobie miniaturyzacji możemy obserwować premiery komputerów mieszczących się w pendrivie. Nie oznacza to jednak, że sprzęt od InFocus będzie tylko jednym z wielu. Przeciwnie, rozsądna konfiguracja, użyteczne dodatki, kompatybilność z najnowszymi rozwiązaniami oraz wisienka na torcie, czyli niska cena wynosząca 99$ — czynią z Kangaroo niezwykle interesującą propozycję.

Urządzenie zamknięto w obudowie wielkości przeciętnego smartfona (80,5 x 124 x 12,9 mm), co pozwoli na łatwy transport. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o jego wadze. Prawie pół kilograma ( 470 g) to stanowczo za dużo jak na tego typu komputer.

Przystawka, bo chyba tak możemy nazwać opisywany produkt, została wyposażona w czterordzeniowy układ Intel Atom x5-Z8500 (Cherry Trail), z zegarem taktowanym częstotliwością 1,44 Ghz (2,2 Turbo), 2GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (plus MicroSD), Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0, złącze Micro USB oraz baterię, która według zapewnień producenta powinna wystarczyć na 4 pełne godziny pracy urządzenia. Całkiem nieźle, dodajmy do powyższego czytnik linii papilarnych i otrzymamy naprawdę ciekawą specyfikację techniczną.

kangooroo160x320

Kwota o jakiej wcześniej wspomniałem, czyli 99$ dotyczy wersji pracującej pod kontrolą systemu Windows 10 Home, choć pojawi się też opcja z GNU/Linuks, która – jak podejrzewam – okaże się tańsza od podstawowego wariantu.

Chcąc korzystać z możliwości, jakie oferuje Kangaroo, należy podłączyć do niego monitor oraz klawiaturę tudzież myszkę lub inne urządzenie wskazujące. Co ciekawe, jako wyjścia obrazu możemy użyć nawet iPada — to robi wrażenie i przekonuje o mobilności sprzętu.

Źródło: maximumpc.com

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...