You are here
Harman w rękach Samsunga News 

Harman w rękach Samsunga

Stało się – Harman International Industries przechodzi pod „władanie” południowokoreańskiego giganta. Czy Samsung wykorzysta dorobek firmy, będącej ojcem wielu sławnych marek ze świata audio w sposób właściwy?

Harman Samsung

Samsung poinformował o transakcji za pośrednictwem swojego biura prasowego. Zakup opiewa na kwotę 8 miliardów dolarów, przy cenie akcji równej 112 dolarów. Patrząc na to, jakie marki (wraz z technologią) staną się jego własnością… cóż, pozostaje pozazdrościć. Wśród „zdobyczy” znajdziemy między innymi AKG, AMX, Bang & Olufsen Automotive, Harman/Kardon oraz JBL.

Samsung celuje w rynek samochodowych rozwiązań audio

Tak przynajmniej przekonuje nas w informacji prasowej. Zasadniczo jest to wysoce prawdopodobne, gdyż wcześniej wspomniany arsenał innowacyjnych technologii oraz znanych marek z pewnością pozwoli zaistnieć na rzeczonym rynku, a nawet utrzymać się na jego szczycie.

Nie wychodźmy jednak za daleko w przyszłość. Koreańczycy początkowo skupią się na rozwoju systemów samochodowych wspierających zabezpieczenia, wszelakie transmisje łączności oraz zestawy audio. Co będzie dalej? Czas pokaże, jednak mamy swoje typy…

Nie tylko auta

Wróćmy jeszcze na chwilę do listy marek, z których po finalizacji transakcji będzie mógł korzystać Samsung. Pomyślmy teraz, na ile możliwe będzie wplecenie tego w działalność giganta.

JBL? Świetne głośniki oraz systemy głośnomówiące. AKG? Słuchawki, które mogą zostać dołączone do kolejnych flagowców. Akcesoria audio wspierające inteligentne domy.

Możliwości jest multum i tylko od sprytu włodarzy Samsunga zależy, na ile zostaną wykorzystane. Jedno jest pewne – jest to jedno z ciekawszych i gwałtowniejszych przejęć ostatnich miesięcy.

Źródło: Samsung

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment