You are here
Sztuczna inteligencja w Google Play Music – Spotify strzeż się News 

Sztuczna inteligencja w Google Play Music – Spotify strzeż się

Uczenie maszynowe wykorzystywane w rozrywce? Google pokazuje, że taki model jest jak najbardziej słuszny i może znaczącą wpłynąć na komfort konsumpcji multimediów. Przykład? Nowa Muzyka Play.

New GPM

Usługi dostarczających nam muzykę w formie streamowanej mamy pod dostatkiem. Deezer, Tidal, Spotify to tylko niektóre z nich. Równie ciekawym, choć niedocenianym tworem jest Google Play Music. Sam przez dłuższy okres korzystałem z jego funkcjonalności i choć niektóre elementy powodowały u mnie grymas twarzy, to produkt jako całość prezentował się nad wyraz dobrze. Teraz za sprawą wprowadzonych zmian, Google Play Music ma być jeszcze lepszy.

Uczenie maszynowe wkracza do rozrywki

Czym tak właściwie jest machine learning? To nic innego jak system uczenia się użytkownika, opierający się na obserwacji jego poczynań, przyzwyczajeń oraz zależności pomiędzy bodźcami a działaniami. Brzmi jak zwykłe „ludzkie” zapamiętywanie i kojarzenie faktów, prawda? Zasadniczo działanie jest podobne, z tą różnicą, że „mózgiem” są tutaj algorytmy.

Gdzie wykorzystywane jest uczenie maszynowe? Wszędzie? Jeśli mówimy o usługach Google – tak. Ekosystem giganta z Mountain View opiera się na analizie zbieranych danych, stąd ML wydaje się narzędziem do tego celu stworzonym. Efekty jego działań widać na przykładzie podpowiedzi wyszukiwarki, pomocnika Google Now oraz Google Assistant. Firma postanowiła, że wspomniana technologia możne zaistnieć także w rozrywce, a mówiąc ściślej – w muzyce.

„Inteligentniejsze” Google Play Music

Koncern zapowiedział zmiany w działaniu usługi, która będzie teraz dostarczać wysoce spersonalizowane treści. Te dobierane będą w oparciu o dane o użytkowniku zbierane przez dni, miesiące tygodnie, a nawet lata. Patrząc na to, jakim ogromem wiedzy dysponuje Google – twierdzę, że to musi się udać.

Owszem, Spotify radzi sobie na tym polu lepiej niż dobrze i stanowi potężną konkurencję. To prawda, jednak jeśli zestawimy możliwości – zarówno przerobowe, jak i finansowe przedsiębiorstw, łatwo stwierdzimy, kto ma większe szanse na wygraną.

Zmiany nie tylko pod maską

Google Play Music będzie dostarczało idealnie spersonalizowanego listy i propozycje – to już pewne. Nie są to jednak jedyne zmiany, gdyż interfejs aplikacji również doczeka się solidnego odświeżenia. Czy potrzebnego? W mojej ocenie nie do końca, gdyż usługa do tej pory prezentowała się świetnie. Mówię o wizualnych jej aspektach.

Co tu mówić – pobierzcie najnowszą aktualizację i sprawdźcie nowe Google Play Music.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment