You are here
HDC One – tańszy brat bliźniak HTC One. News 

HDC One – tańszy brat bliźniak HTC One.

Wiemy doskonale, że Chińczycy to najlepsi producenci podróbek. Niedawno pisaliśmy o podróbce Galaxy S4 – chińskim Sunle 400, ale oni nie nawet na chwilę nie zwalniają i lada moment wypuszczą na swój rodzimy rynek kopię znanego nam już HTC One. HDC One, bo tak nazywać się będzie brat bliźniak koreańskiego smartfonu będzie dostępny już za 160 dolarów.
HDC-One-540x306

Chińska podróbka do złudzenia przypomina HTC One, osoba, która nie siedzi w tej branży spokojnie mogłaby pomylić te dwa smartfony. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się zauważamy, że brakuje nam logo HTC oraz oznaczenia technologii BeatsAudio z tyłu. Podobno HDC zrobiono z gorszych materiałów, ale niczego dokładnie nie opisano, wiemy jedynie, że obudowa na pewno nie jest aluminiowa, chociaż na taką wygląda.
HDC One
Jak na podróbkę w tak niskiej cenie, specyfikacja smartfonu jest oczywiście słabsza od swojego starszego brata, ale wciąż trzyma poziom. HDC One napędzać będzie czterordzeniowy procesor z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM. To wszystko za ekranem IPS o wielkości 4,7 ” i rozdzielczości 720p. A do zestawu kamera z przodu i z tyłu oraz Android 4.2.1.

Dokładna specyfikacja HDC One:

system operacyjny Android 4.2.1

ekran IPS 4,7″ o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli

czterordzeniowy procesor MT6589 z zegarem 1,2 GHz

1 GB pamięci RAM

kamera główna 8 Mpix i przednia 2 Mpix

Bluetooth, Wi-Fi

GPS

akumulator 1600 mAh

wymiary 137,9 x 68,5 x 9,3 mm

 

Całkiem przyzwoite parametry w naprawdę dobrej cenie. Chociaż zapewne pojawi się tylko na rynku chińskim, może ktoś się odważy i sprowadzi sobie to tanie chińskie cacko.

Related posts

Leave a Comment