helpouts750x300

Helpouts – nowa usługa Google właśnie ruszyła

Jakiś czas temu informowaliśmy was o początkach projektu Helpouts, mającego służyć nam pomocą specjalistów z różnych dziedzin. Dziś usługa oficjalnie wystartowała…

helpouts750x300

Założenie Helpouts jest bardzo proste. Specjaliści wszelakiej maści mogą zgłaszać się do administratorów usługi z prośbą o dodanie ich do grona ekspertów. Oczywiście, zanim to się stanie, kandydat będzie musiał przejść odpowiednie testy sprawdzające, a w niektórych przypadkach (np. medycyna) konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających kwalifikacje.

Osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy np. trenera personalnego, kucharza czy lingwisty będą mogły same wybrać danego specjalistę. Ekspert przeprowadzi nas poprzez interesujące zagadnienie, ale nie ma nic za darmo. Opisywana „konsultacja” jest oczywiście płatna, a kwota jaką przyjdzie nam zapłacić jest ustalana indywidualnie.

Rozwiązanie wydaje się naprawdę ciekawe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę poziom zaśmiecenia dzisiejszego internetu. Nie wszystkie informacje i porady znalezione w sieci okażą się pomocne. Niektóre mogą nawet zaszkodzić, dlatego dobrze, że pojawia się miejsce, w którym „złote rady” internautów będą odpowiednio weryfikowane.

Na tę chwilę usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce, lecz podejrzewam, że to kwestia miesięcy.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...