Homeworld Deserts of Kharak Edycja Morza Wydm slide

Homeworld: Deserts of Kharak w wydaniu „Edycji Morza Wydm” – poznaliśmy szczegóły na temat polskiej wersji premium

Już 20 czerwca „Techland Wydawnictwo” dostarczy na polski rynek kolejne bogate wydanie. Tym razem, będzie to prequel legendarnej strategii – „Homeworld: Deserts of Kharak” w „Edycji Morza Wydm”. Warto nadmienić, iż ma to być jedyne pudełkowe wydanie gry na świecie.

Homeworld Deserts of Kharak Edycja Morza Wydm slide

Premiera pierwszego „Homeworlda” miała miejsce 28 września 1999 roku. Gra z rodzaju strategii czasu rzeczywistego tocząca się w przestrzeni kosmicznej, z miejsca zyskała fanów za sprawą swej innowacyjności. Produkcja studia „Relic Entertainment” zmieniła pojęcie 3D w odniesieniu do klasycznych RTS-ów i mimo upływu czasu nadal wciąga jak mało, która.

W minionym roku (25 lutego 2015 r.) na rynku za sprawą „Gearbox Software”, ukazał się „Homeworld Remastered Collection”/„Homeworld HD” – kompilacja remake’ów dwóch pierwszych klasycznych strategii czasu rzeczywistego, koncentrujących się na widowiskowych bitwach kosmicznych. W porównaniu do poprzedników poprawione zostały tekstury i ścieżkę dźwiękową oraz od nowa narysowano wszystkie animowane scenki przerywnikowe. Odświeżone wersje zostały ciepło przyjęte przez branżowych ekspertów oraz samych graczy. Popularność marki sprawiła, że debiutujące studio „Blackbird Interactive”, założone przez byłych pracowników „Relic Entertainment” rozpoczęła prace nad kolejną odsłoną cyklu.

Gra początkowo tworzona była pod nazwą „Hardware: ShipBreakers”, dzięki nawiązaniu współpracy z aktualnym właścicielem marki „Homeworld”, firmą „Gearbox Software”, twórcy zmienili tytuł, co pozwoliło oficjalnie włączyć produkt do serii.

Homeworld Deserts of Kharak Edycja Morza Wydm screen 1

Akcja „Homeworld: Deserts of Kharak” rozgrywa się na powierzchni nowo odkrytej planety, na której roi się od wraków statków obcych cywilizacji. Pod okiem bezwzględnej korporacji „LMI” przemierzamy pustynną powierzchnię planety, aby odkopywać w celach zarobkowych wspomniany złom. Oczywiście nie tylko my wpadliśmy na taki pomysł i podobnych nam odkrywców jest wielu, przez co nie trudno o konflikty z reguły kończą się konfrontacją. Podczas gry nieznane tereny możemy eksplorować samotnie, bądź w kooperacji z przyjaciółmi, wykonywać kolejne misje i walczyć z komputerem. Nieodłącznym elementem rozgrywki są jednak toczone między graczami pojedynki PvP.

Światowa premiera „Homeworld: Deserts of Kharak” miała miejsce na początku tego roku (20 stycznia 2016 r.). W Polsce, dzięki wrocławskiemu „Techlandowi”, produkcja na sklepowych półkach pojawi się 20 czerwca. Półroczny poślizg ratuje jednak to, że tylko w naszym kraju tytuł wydany zostanie w wyjątkowej „Edycji Morza Wydm”.

Cena rodzimego wydania ustalona została na kwotę 119,90 zł, czyli gracze wydadzą mniej niż mieliby zakupić grę w cyfrowej wersji. W pudełku znajdziemy:

 • Artbook;
 • Oficerski instruktarz sił Koalicji – poradnik do gry;
 • Insygnia klanów Kharak – komplet naklejek,
 • soundtrack liczący ponad 100 utworów w kompozycji Paula Ruskay’a, autora ścieżki dźwiękowej do oryginalnego „Homeworlda”;
 • trzy komplety DLC – „Soban Fleet Pack”, „Khaaneph Fleet Pack” oraz „Deserts of Kharak Expedition Guide”.

Homeworld Deserts of Kharak Edycja Morza Wydm screen

Dodatkowa zawartość w postaci „Soban Fleet Pack” oraz „Khaaneph Fleet Pack” to dwie nowe floty, które wzbogacą ilość dostępnych w grze jednostek. Z kolei „Deserts of Kharak Expedition Guide” to wyjątkowa aplikacja, która jest bazą wiedzy na temat m. in.: historii Kharraku, panujących na planecie warunków atmosferycznych, specyfice geograficznej, rządzących klanach czy prowadzonych wcześniej operacjach wojennych.

To również źródło informacji o dostępnych w grze jednostkach wraz z interaktywnymi modelami 3D. Zapoznamy się też z dokumentami takimi jak biografie personelu i osobiste dzienniki głównej bohaterki – Rachel S’jet. Sekcja dodatkowa „Expedition Guide’a” zawiera wyczerpujący materiał z produkcji „Homeworld: Deserts of Kharak” wraz z komentarzem twórców, historią studia developerskiego „Blackbird Interactive”, w którego składzie znajdują się autorzy oryginalnego „Homeworlda” oraz zestaw concept artów.

Taka jest nasza polityka wydawnicza. Staramy się dołączać dodatkową zawartość do większości gier, które dzięki naszym staraniom trafiają na polski rynek. Liczymy, że fani gry „Homeworld: Deserts of Kharak” będą więcej niż zadowoleni. – podsumowuje Anna Łada-Grodzicka, PR Manager „Wydawnictwa Techland”.

Homeworld Deserts of Kharak Edycja Morza Wydm screen 2

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10;
 • Procesor: Intel Core i3-2100 (3.1 GHz)/AMD A10 5800k (3.8 GHz);
 • Pamięć operacyjna: 3 GB;
 • Dysk twardy: 8 GB;
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GT 440 (1024 MB)/AMD Radeon HD 4890 (1024 MB) lub lepsza.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64 bit);
 • Procesor: Intel Core i7-950 (3.0 GHz)/AMD FX-4300 (3.8 GHz);
 • Pamięć operacyjna: 8 GB;
 • Dysk twardy: 12 GB;
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 770 (2048 MB)/AMD Radeon HD 7770 (1024 MB) lub lepsza.

Debiut rynkowy „Homeworld: Deserts of Kharak” w naszym kraju będzie miał miejsce 20 czerwca tego roku. Gra będzie dostępna w polskiej wersji kinowej (z napisami) na platformę sprzętową „PC”, w sugerowanej cenie 119,90 zł.

http://www.youtube.com/watch?v=eYk4SmyJc30

Więcej informacji o „Homeworld: Deserts of Kharak” jest dostępnych na oficjalnej witrynie gry oraz karcie produktowej „Wydawnictwa Techland”.

Źródło: Techland

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...