You are here
HongMeng OS, nowy system Huawei zarejestrowany artykuły News 

HongMeng OS, nowy system Huawei zarejestrowany

Jeśli wierzyć doniesieniom, Huawei złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego „HongMeng” w kilkunastu krajach. W grę wchodzą również niektóre kraje Europejskie. Jak nietrudno zgadnąć HongMeng, który znany jest również jako Arc OS, stanowi odpowiedź firmy na ostatnie problemy z Google w tle.

HongMeng
fot. Pixabay

Sprawa Huawei i jego działalności na arenie międzynarodowej jest rozwojowa. Po wpisaniu firmy na czarna listę Departamentu Handlu USA, Chińczycy zostali wręcz zmuszeni do opracowania nowej strategii. Szerzej o sprawie przeczytacie TUTAJ oraz TU. Teraz zajmijmy się najświeższym epizodem tematu, czyli rejestracją znaku towarowego HongMeng.

HongMeng, czyli Huawei ucieka od Androida

To było do przewidzenia. Po tym, jak kolejne przedsiębiorstwa wycofywały się ze współpracy z Huawei, firma musiała zareagować tak, aby nie stracić twarzy. Włodarze koncernu zdecydowali się zintensyfikować pracę nad własnym systemem operacyjnym. Platforma miałaby zostać wykorzystana nie tylko w smartfonach czy smartwatchach, ale także w telewizorach, a nawet komputerach przenośnych. Zapowiada się interesująco, ale czy firmie uda się przekonać do nowego rozwiązania obecnych fanów Androida oraz Windowsa?

Myślę, że istnieje spora grupa użytkowników sprzętu sygnowanego marką Huawei, którzy z chęcią porzucą Androdia na rzecz autorskiej platformy Chińczyków. Jednak szczerze wątpię w to, że HongMeng OS czy Arc OS (nazwa nie została jeszcze finalnie zatwierdzona) będzie mogła konkurować z dwoma największymi systemami. Traktowałbym to raczej jako alternatywę dla osób, które nie są mocno związane z usługami Google.

Według niepotwierdzonych informacji wniosek o rejestrację znaku towarowego HongMeng złożono w Kanadzie, Meksyku, Hiszpanii, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Peru, Turcji, Filipinach oraz niektórych krajach europejskich. Dokument zawiera informację o tym, że HongMeng obsłuży różne klasy urządzeń od smartfonów, przez zegarki po IoT (internet rzeczy) kończąc.

Sprzęt Huawei znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: MyDrivers

Related posts

Leave a Comment