You are here
Budżetowy Honor 7S artykuły News 

Budżetowy Honor 7S

Dopiero co na europejskim rynku pojawił się Honor 10, a marka już wypuszcza kolejny model. I choć Honor 7S nie ma szans na to, by konkurować z „dziesiątką”, to nie taki był jego cel. Smartfon może spodobać się tym, którzy szukają budżetowca o niezłej specyfikacji.

Honor 7S

Honor to jedna z tych marek, które cały czas nie mogą z dziwnych przyczyn, przebić się do szerszej publiczności. To tak naprawdę przecież Huawei, ale w wersji lekko okrojonej i gdy on święci triumfy na niemal każdym rynku, to Honor zdaje się ciągnąc w ogonie stawki. Być może zaprezentowany właśnie Honor 7S to zmieni. O ile trafi do szerszego grona odbiorców, ale są na to szanse i to nie małe.

Honor 7S

Honor 7S pojawił się właśnie na globalnej stronie producenta i choć obecnie dostępny będzie jedynie na terenie Pakistanu, to sama obecność na stronie może sugerować, że na tym jednym kraju się nie skończy. Sam model nie jest może specjalną nowością, bo pojawił się wcześniej w Chinach pod nazwą Honor Play 7, ale warto przyjrzeć mu się z bliska. Słuchawka wprawdzie nie wygląda jak flagowiec, ale niewiele jej brakuje, a przynajmniej wizualnie.

Ramki wokół ekranu są wprawdzie dość mocno zaznaczone, ale pamiętajmy, że mówimy tutaj o telefonie budżetowym, którego cena nie będzie przekraczać w przeliczeniu na złotówki 500 złotych. Ekran ma przekątną 5,45’’ i jego stosunek do obudowy to 73%. Obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 1440×720 px i w proporcjach 18:9. Nie uświadczymy w modelu podwójnego obiektywu, ale 13 Mpix, które znajduje się na pleckach Honor 7S powinno wystarczyć do robienia podstawowych zdjęć.

Honor 7S

Co w środku?

Procesorem zarządzającym został czterordzeniowy MediaTek MT6739, czyli średnia półka jeżeli chodzi o wydajność, choć przy podstawowych działaniach poradzi sobie bez większych problemów. Pamięć RAM to 2GB, a na dane przeznaczono jedynie 16GB. Urządzenie wyposażone zostało jednak w funkcję dualSIM oraz miejsce na kartę SIM, która może rozszerzyć miejsce jeszcze o 256GB. Jeżeli chodzi o aparat umieszczony z przodu, to Honor 7S ma rozdzielczość 5 Mpix.

Specyfikację uzupełnia jeszcze akumulator o pojemności 3020 mAh, co przy oszczędnym korzystaniu z urządzenia, może zapewnić pracę do pełnych dwóch dni. Oczywiście dużo zależy od tego, jak zostanie zoptymalizowane oprogramowanie, bo sprzęt stoi na Android Oreo 8.1. Nie wiadomo jeszcze, czy będą pojawiały się kolejne aktualizacje, ale i tak kupując urządzenie w takiej cenie, klienci powinni być naprawdę zadowoleni.

Jednym z atrybutów, który został wyróżniony na stronie producenta, jest dioda doświetlająca LED umieszczona z przodu urządzenia. To bardzo miły i potrzebny dodatek. Wprawdzie dalej mówimy o 5 Mpix, to dzięki temu są szanse, że zdjęcia robione w kiepskich warunkach oświetleniowych, nie będą wyglądały tak źle. Byłoby ciekawie, gdyby Honor 7S trafił jednak do Polski. Za taką cenę (która pewnie byłaby jednak odrobinę wyższa u nas), klienci dostaliby naprawdę solidnego budżetowca z najnowszym oprogramowaniem. Jak to mówią – poczekamy, zobaczymy.

Po najnowsze smartdony i akcesoria zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: HiHonor

Related posts

Leave a Comment