Honor Magic 2 na tydzień przed premierą

Honor Magic 2 nie będzie kolejnym nudnym smartfonem. Nie jestem pewny, czy sprzęt osiągnie sukces sprzedażowy, ale na pewno nie można określić go mianem “nudnego”. Smartfon będzie bowiem sliderem, nie do końca, ale jednak.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę przecieków, wycieków i doniesień związanych z tytułowym modelem, pokusiłem się o małe podsumowanie jego cech i potencjalnych możliwości. Telefon jest dla mnie ciekawostką, ale skłamałbym, pisząc, że nie wzbudza żadnych emocji. Co to, to nie. Przesuwany ekran, brak notcha i iście bezramkowy wygląd wywołują u mnie zaciekawienie. Pamiętajmy również o tym, że stylistyka to nie jedyne, co Magic 2 będzie miał do zaoferowania.

Honor Magic 2

Tego, jakie nowości zaserwuje nam rzeczony Honor, dowiemy się dopiero za osiem dni, czyli podczas oficjalnej prezentacji smartfona. Niemniej, w sieci znajdziemy już teasery, zdjęcia oraz częściową jego specyfikację. To daje nam pewien obraz całości. Całości, która jest szytym na miarę spełnieniem oczekiwań “skośnookiego” klienta. Nie doszukujcie się tutaj nuty przygryzania. Faktem jest, że Chińczycy cenią nieco inne urządzenia oraz funkcje. Bogate w krzykliwe elementy graficzne interfejsy oraz bajkowe portrety wygładzone do granic możliwości ,to według wspomnianej nacji ideał. Dla nas — Europejczyków wygląda to nieco inaczej. Niemniej, Honor Magic 2 mimo to może was zainteresować. Dlaczego?

Magic 2 to przede wszystkim wysuwana konstrukcja. W 2018 roku jest to nieczęsto spotykany zabieg, ale pozwala na porzucenie notcha i schowanie aparatu w składanej obudowie. Wygląda to kapitalnie i jak pokazują materiały wideo, tak również działa. Pozostaje mieć nadzieję, że mechanizm nie wyrobi się z czasem, czyniąc uszkodzenie.

Skoro jesteśmy przy aparatach…

W smartfonie znajdziemy ich aż sześć. Tak, moda na “wincyj aparatófff” trwa w najlepsze i jedyne, co możemy zrobić, to zaakceptować sytuację. Na przedzie Magica dwa znajdziemy trzy moduły — 16 Mpix, 2 Mpix i 2 Mpix. Zestaw główny to moduły o rozdzielczości 16 Mpix, 24 Mpix i 16 Mpix. Nieźle, sprawdźmy pozostałą część specyfikacji.

Honor Magic 2 będzie pracował pod kontrolą układu Kirin 980, grafiki Mali-G76 oraz 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Zdjęcia i pozostałe materiały zapiszemy na wbudowanej pamięci wewnętrznej 128 GB lub 256 GB oraz na karcie micro SD. Wyświetlacz to AMOLED o przekątnej 6,39-cala, proporcjach 19,5:9 oraz rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Na resztę musimy zaczekać do czasu oficjalnej prezentacji sprzętu.

Źródło: Engadget, PhoneArena, Tech News

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...