You are here
Honor MagicBook Pro sensowną alternatywą dla MacBooka Pro? artykuły News Sprzęt 

Honor MagicBook Pro sensowną alternatywą dla MacBooka Pro?

To już drugi komputer przenośny w ofercie rzeczonego producenta. Po ubiegłorocznym modelu podstawowym do portfolio produktowego firmy wszedł Honor MagicBook Pro, czyli „nieoficjalny” odpowiednik MacBooka Pro od Apple. Rzecz jasna, laptop Chińczyków jest odpowiednio tańszy.

Honor MagicBook Pro
fot. Fonearena

Komputery, szczególnie te mogące pochwalić się sensowną konfiguracją techniczną oraz logo znanej marki, nie należą do tanich. Za tego typu konstrukcje często płacimy od 5 tys. zł wzwyż, a w przypadku Apple od 5,5 tys. zł w górę. Niemniej, na rynku co jakiś czas pojawiają się interesujące urządzenia naśladujące droższych braci, które obchodzą się łagodnie z portfelami klientów. Taką alternatywą można nazwać świeżo zaprezentowany Honor MagicBook Pro.

16,1-calowy Honor MagicBook Pro

Urządzenie do złudzenia przypomina mi Macbooka Pro, ale nie zamierzam negować go za wtórny design. Inspirowanie się stylistyką droższych, często szalenie popularnych produktów jest dziś na porządku dziennym i nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Mamy więc laptopa podobnego do produktu Apple. Również w tym przypadku producent pokusił się o aluminiową obudowę, której wymiary wynoszą 369 x 234 x 16,9 mm, waga zaś 1,7 kg.

Honor MagicBook Pro
fot. Fonearena

Ekran to przyjemny w odbiorze 16,1-calowy panel o rozdzielczości Full HD i 100 proc. pokrycia palety sRGB. W zależności od wersji klienci mogą zdecydować się na układ Intel Core i–5 ósmej generacji lub Intel Core i–7również ósmej generacji, grafikę Intel UHD 620 lub Nvidia GeForce MX250 z 2 GB DDR5. Znajdziemy tutaj również 8 lub 16 GB DDR4 RAM o taktowaniu 2400 MHz oraz pamięć SSD na dane o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB PCIe.

Na komputerze zainstalowana Windows 10 Home i znajdziemy w nim takie rozwiązania jak 1 Mpix kamera, USB C, USB A, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, Audio Jack 3,5 mm oraz baterię o pojemności 57 Wh. Jak podaje producent, akumulator powinien wystarczyć nawet na 14 godzin pracy. Oczywiście, mówimy tutaj o idealnym scenariuszu i jak sądzę, realny wynik będzie o kilka godzin słabszy.

Za Honor MagicBook Pro w zależności od wersji zapłacimy 5499, 6199 lub 7999 juanów, co daje nam w przeliczeniu na naszą walutę około 3000, 3400 oraz 4400 zł. Równie ciekawe komputery innych marek znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: FonearenaWeibo

Related posts

Leave a Comment