You are here
Nokia 6.2 wyciek specyfikacji artykuły News 

Nokia 6.2 wyciek specyfikacji

Co prawda nieoficjalnie, ale udało nam się poznać specyfikację techniczną nadchodzącego smartfona marki HMD Global. Nokia 6.2, bo o nią chodzi to, jak łatwo zgadnąć, jedno z przyjemniejszych urządzeń przynależących do projektu Android One.

Nokia 6.2
fot. IT Home

Jeśli wierzyć doniesieniom, urządzenie będzie kosztować około 700 złotych w wersji podstawowej. Za droższy wariant zapłacimy najprawdopodobniej od 100 do 200 złotych więcej. Jest więc tanio, nawet jak na Androida One. Zacząłem od ceny, która prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, ale nie myślcie, że sprzęt sam w sobie jest już mniej interesujący. Przeciwnie, tytułowy model zapowiada się bardzo przyjemnie.

Nokia 6.2 już w sierpniu

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, opisywany smartfon trafi na półki sklepowe jeszcze w sierpniu. Urządzenie otrzyma 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli i proporcjach 19:9. Na przedniej tafli szkła pojawi się charakterystyczne wcięcie ekranowe w postaci modnej ostatnio łezki. Patrząc na grafikę przedstawiającą smartfon Nokia 6.2 można, odnieść wrażenie, że będzie to konstrukcja bezramkowa i naprawdę urodziwa.

Za wydajność odpowie sześciordzeniowy amerykański układ Qualcomm Snapdragon 660 taktowany zegarem 2,2 GHz, grafika Adreno 660 oraz 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Użytkownik będzie mógł przechowywać dane na 64 GB wbudowanej przestrzeni lub na karcie microSD. Cieszy również obecność akumulatora o pojemności 3300 mAh, który zważając na lekkość czystego Androida, powinien zapewnić przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu.

Na froncie znajdziemy pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpix, który posłuży do zdjęć selfie oraz rozmów wideo. Magia zadzieje się na pleckach. Aparat główny będzie bowiem składał się z trzech modułów marki ZEISS — 20 Mpix (standardowy), 8 Mpix (szeroki) oraz 5 Mpix (głębia ostrości). W kwestii wideo mamy niestety jedną wielką niewiadomą.

Tak jak wspomniałem, urządzenie w wersji podstawowej będzie kosztować około 700 złotych. To oczywiście teoria i może okazać się, że w polskich sklepach za smartfon Nokia 6.2 zapłacimy nawet 200 złotych więcej. Jeśli szukacie innych urządzeń tytułowego producenta, sprawdźcie TEN adres.

Źródło: PhonearenaITHome

Related posts

Leave a Comment