You are here
House of the Dragon – nowy serial od twórcy Gry o Tron artykuły News 

House of the Dragon – nowy serial od twórcy Gry o Tron

HBO potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zaledwie wczoraj poinformowano o tym, że jeden z seriali, który miał stanowić spinoff do Gry o Tron został skasowany, to dziś gruchnęła wiadomość o kolejnym. Tym jednak razem nic nie skasowano, a wręcz przeciwnie, bo zamówiono cały sezon. Czy House of the Dragon, bo tak ma nazywać się nowa produkcja, będzie sukcesem na miarę Gry o Tron?

House of the Dragon
Fot. HBO / House of the Dragon

Jeżeli brakowało wam smoków oraz tego, że wasi ulubieni bohaterowie umierali w najmniej spodziewanym momencie, to mamy dla was dobre informacje. Powstaje kolejny serial, który oparty będzie na prozie Georga R.R. Martina. HBO nie byłoby w stanie zabić kury znoszącej złote jaja, więc postanowiło kuć żelazo póki gorące, a to oznacza, że Gra o Tron powróci, choć z zupełnie innymi postaciami, niż było to do tej pory.

House of the Dragon

Stacja zapowiedziała dziś, że w jej ramówce pojawi się nowy serial, który będzie rozgrywał się w świecie, który widzowie znają z Gry o Tron. Produkcja nazywać ma się House of the Dragon i pierwszy sezon składał się będzie z dziesięciu odcinków. Nie podano jeszcze dokładnej premiery serialu, ale wiadomo, że za scenariusz odpowiadają George R.R. Martin oraz Ryan Condal. Kolejną dobrą informacją jest ta, że jednym z reżyserów będzie Migquel Sapochnik, który pracował między innymi nad słynną Bitwą Bekartów, więc możemy mieć pewność, że sceny batalistyczne będą stały na najwyższym poziomie, o ile HBO nie poskąpi budżetu.

O czym opowie House of the Dragon?

Serial będzie oparty na powieści Georga R.R. Martina, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Ogień i miecz”. Książkę wydało Wydawnictwo Zysk i S-ka, a tak prezentuje się jej oficjalny opis:

„300 lat przed wydarzeniami opisanymi w “Grze o tron”. Kiedy Westeros rządziły smoki… Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów… Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, “Grze o tron”, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. “Ogień i krew” zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne? To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli.”

HBO daje i odbiera

I choć powyższa informacja o realizacji nowego serialu, który będzie dział się w świecie Gry o Tron cieszy, to wcześniej HBO podało inną, która wielu fanów zmartwiła. Otóż powstawał już jeden serial, gdzie jedną z głównych ról miała grać Naomi Wats. Ponoć nakręcono nawet sam pilot serialu, czyli pierwszy, wprowadzający odcinek, ale nie spotkał się on z przychylnością włodarzy telewizji. Nie jest to jeszcze informacja, którą HBO potwierdziło oficjalnie, ale patrząc na to, że niemal w tym samym czasie pojawiły się pierwsze szczegóły odnośnie House of the Dragon, musi być w tym ziarno prawdy. Niewykluczone, że seriali, które nawiązywały będą do Gry o Tron pojawi się jeszcze kilka, ale o nich nic jeszcze nie wiadomo.

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać HBO Go, gdziekolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: HBO / HBO Go / Wydawnictwo Zysk i S-ka / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment