hp-folio

HP Folio 1020, ekskluzywny EliteBook w biurze

Badania technologiczne rynku firmy Gartner z bieżącego roku potwierdzają nagły wzrost popularności sprzedaży ultrabooków. Jakże inaczej, całą modę zapoczątkował nie kto inny jak Apple ze swoim modernistycznym MacBook’a Air. HP po raz kolejny, idąc za ciosem, prezentuje najnowsze dzieło z serii Elitebook, jakim jest Folio 1020.

hp-folio

Wczoraj firma HP zaprezentowała nam najnowszy model notebooka. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć porażające podobieństwo do popularnej produkcji Apple. Jednak konstrukcja kalifornijskich producentów z Palo Alto zapowiada się na lżejszą i cieńszą.  EliteBook Folio 1020 jest notebookiem dedykowanym głównie użytkownikom biurowym. Jego kompaktowa konstrukcja sprawia wrażenie dającej jeszcze lepszy komfort pracy, wygodnie możemy z niego korzystać w podróży, pracując zdalnie.

Urządzenie zostało zaopatrzone w 8 GB RAM pamięci, dysk SSD od 128 GB do 256 GB i baterią, której czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 9 godzin. Za wydajność odpowiada procesor Intel Core M zbudowanym w nowej mikroarchitekturze, będącej najlepszą alternatywą dla najcieńszych i energooszczędnych konstrukcji.

hp-elitebook-folio-1020-g1-special-edition-right-profile-1

Najnowszy model Folio 1020 w dwóch wersjach, z których tylko jedna z nich jest lżejsza od Apple Air’a. Standardowa edycja Folio 1020 ma ważyć 1,2 kg, zaś specjalna niecały 1 kg. Oba natomiast mierzą tylko 15,7 mm grubości. Wyposażone w 12,5 calowy ekran o rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli. W standardowej wersji mamy 1080 pikseli.

Cena najnowszego notebooka HP nie została jeszcze zdradzona, ale wszystko wskazuje na to, że oba modele mogą być nawet droższe od Mac Booka Air. Pewna jest również data premiery standardowej wersji na luty 2015 roku, a jego rozszerzenie zostanie zaprezentowane 2 miesiące później.

Man using HP EliteBook 1020 in the office verge super wide

Wszystko wskazuje na to że HP stworzyło sprzęt z myślą o projektowanym oprogramowaniu Microsoftu – Windows 10. Wiele starania Firma HP włożyła w komfortowy rozmiar, który w tej chwili cieszy się dobrym popytem i ma szansę trafić do szerszej grupy konsumentów. 

Źródło: theverge.com

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...