HTC-One-Concept-Ashik-Empro-Red

ONE M9 – w sieci pojawiła się nieoficjalna specyfikacja techniczna nadchodzącego flagowca HTC

Tajwański producent, będący niegdyś gigantem branży, cierpi obecnie na problemy finansowe. Nie przeszkadza mu to jednak w wydawaniu kolejnych urządzeń, które jakością wykonania bija na głowę produkty konkurencji. Czego więc zabrakło? Poza skutecznym marketingiem… solidnej konfiguracji sprzętowej.

HTC-One-Concept-Ashik-Empro-Red

 

Na szczęście okazuje się, że HTC zamierza naprawić przynajmniej jeden z błędów, będących powodem słabnącego zainteresowania. W jaki sposób? Za sprawą potężnej specyfikacji nadchodzącego topowego modelu, czyli M9.

Na portalach technologicznych naszych skośnookich przyjaciół pojawiają się doniesienia, zawierające  domniemaną specyfikacją kolejnego już z rzędu flagowca HTC. Dowiadujemy się z nich,  że smartfon, a właściwie phablet zostanie wyposażony w ogromny 5.5-calowy ekran, prezentujący obraz w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pix). Rozmiar wyświetlacza idealnie wpisuje się w obecnie panujące trendy.

Za wydajność M9 odpowiadać będzie czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 805 oraz 3GB pamięci operacyjnej RAM, co z powodzeniem wystarczy na płynną pracę, nawet w przypadku wymagających zadań. Dlaczego nie zdecydowano się na jeszcze większy zapas mocy w postaci 64-bitowego procesora Snapdragon 810? Zapewne powodem jest chęć zachowania rozsądnej ceny urządzenia.

HTC-One-Concept-Ashik-Empro

Miłośnicy smartfonowej fotografii dostaną do dyspozycji aparat z 16-megapikselową matrycą oraz optyczną stabilizacją obrazu. Zdjęcia wykonane tymże sprzętem zapiszemy na 32 lub 64 GB pamięci flash, którą z powodzeniem możemy rozszerzyć o kolejne 126 GB (karta microSD).  Wbudowana w M9 bateria to ogniwo, którego pojemność wynosi aż 3500 mAh.

Należy jednak pamiętać, że przedstawione wyżej dane pochodzą z nieoficjalnych, choć znanych ze sprawdzalności źródeł, a końcowa specyfikacja techniczna flagowca HTC może prezentować się nieco  inaczej.

Oficjalne stanowisko Tajwańczyków poznamy zapewne dopiero na nadchodzących targach MWC 2015 w Barcelonie.

Źródło: 3g.co.uk.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...