HP kupuje Samsunga. Częściowo

Brzmi niedorzecznie, ale to prawda, HP przejmuje Samsunga, a mówiąc ściślej jeden z działów firmy. Poznajcie szczegóły…
 
Samsung HP Printer

Obserwując rynek technologiczny jesteśmy świadkami wielu roszad, przejęć, zmian właścicieli oraz upadłości. Niekiedy do transakcji dochodzi pomiędzy potężnymi koncernami, które nie radzą sobie lub nie chcą radzić z konkretnym wycinkiem działalności. Właśnie tak maluje się przypadek Samsunga, który postanowił odsprzedać HP dział drukarek skierowanych do klienta biznesowego.

HP na zakupach

Tytułowy producent świetnie radzi sobie na rynku rozwiązań biznesowych, w tym tych związanych z drukarkami. Bogate portfolio i kontrakty na olbrzymie sumy to chleb powszedni HP. Nic dziwnego, że firma postanowiła się rozwinąć poprzez nabycie wycinka działalności Samsunga. Pytanie, dlaczego Samsung zdecydował pozbyć tegoż działu?

Odpowiedź nie jest prosta, ale postaramy się ją znaleźć. Popatrzmy na południowokoreańską firmę, od lat tworzy świetne produkty mobilne oraz coraz odważniejszy sprzęt AGD. Mam tu na myśli głównie smartfony, tablety, wearable oraz inteligentne lodówki tudzież suszarki do grzybów. Koncern nie skupiał się na drukarkach i jest to niezaprzeczalny fakt. Samsung sobie odpuścił, choć ma środki pozwalające na wznowienie marketingowego koła. Cóż, najwyraźniej woli wspomniane środki pakować w bardziej przyszłościowy biznes, w którym jakby nie patrzeć jest niezwykle szanowany.

Warunki przejęcia

Kwota za „transfer” opiewa na 1,05 mld dolarów amerykańskich. Patrząc na wysokość, jest to chyba najpotężniejszy zakup HP (w przypadku drukarek). Oznacza to, że firma myśli o przyszłości działu niezwykle poważnie.

Istotne jest tutaj to, że firma „wzbogaci” się o ponad 6500 patentów, które będzie mogła wykorzystać podczas tworzenia nowych produktów. To ma sens i jak mniemam przyniesie firmie ogromne zyski. Samsung również ma powody do radości, nie będzie musiał zawracać sobie głowy działem, którym nie chciano się już zajmować.

Źródło: TechCrunch

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...