iOS Crash

iOS 10 wylądował – nie radzę go (jeszcze) instalować

Masz iPhone’a lub iPada i nosisz się z zamiarem zaktualizowania swojego urządzenia do najnowszej wersji systemu, czyli 10-tki? Radzę zrobić backup, a najlepiej wstrzymać się do czasu naprawy błędów OTA. Jakich?

iOS Crash

Aktualizacje oprogramowania Apple były niegdyś wzorem dla innych producentów. Dopieszczony soft udostępniany dla wszystkich urządzeń w tym samym czasie kusił. Dodatkowo mogliśmy być pewni, że cały proces update’u potrwa stosunkowo krótko i będzie pozbawiony błędów. Cóż, te czasy odeszły, przynajmniej na razie.

iOS 10 to świetny system, jeśli uda ci się go zainstalować

Zachodnie media donoszą o informacjach płynących od oburzonych użytkowników sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka, którzy mówiąc wprost – uceglili swoje iSprzęty poprzez próbę ich zaktualizowania. Co ciekawe, awaria nastąpiła nie z winy userów. Problem dotyczy w większości przypadków iPadów, ale nawet polscy użytkownicy skarżą się na podobne incydenty dotyczące iPhone’ów.

Wszystko przebiega gładko, urządzenie pobiera paczkę aktualizacyjną OTA i następuje restart. Świetnie, ale nagle pojawia się komunikat o błędzie i konieczności podpięcia telefonu tudzież tabletu pod komputer i aplikację iTunes. Z jej poziomu nastąpi odzyskiwanie systemu, które jak zapewne wiecie czyści wszystkie dane zawarte w urządzeniu. Co, jeśli nie mamy przy sobie komputera z iTunes? Musimy takowego poszukać i nawet jeśli w finalnie zainstalujemy OS, musimy pogodzić się z utratą naszych plików (zdjęć, filmów, wiadomości). To boli.

Co na to Apple?

Firma twierdzi, że problem dotyczył głównie pierwszych userów pobierających OTA, zaś sam błąd został już naprawiony. Zasadniczo nie powinniśmy powątpiewać w zapewnienia sadowników, ale jak pokazują ostatnie lata, firma coraz częściej musi tłumaczyć się z podobnych incydentów. Na pozytywny wizerunek marki działa to destrukcyjnie.

Gdzie czasy, kiedy iSprzęt był synonimem sprawności, bezpieczeństwa i bezproblemowego działania? Cóż – odeszły w zapomnienie. Nie będziemy teraz jednak rozważać na tym, jak zepsuła się platforma. Z naszej strony zalecamy jednak wstrzymanie się z aktualizacją sprzętu, do czasu uzyskania pewności, że proces przebiegnie pomyślnie.

Źródło: Engadget

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...