You are here
HP Omen 15 odświeżony dla graczy artykuły News 

HP Omen 15 odświeżony dla graczy

HP nie odpuszcza i właśnie ogłosił, że zamierza wprowadzić do swojej oferty nową wersję gamingowego laptopa, czyli HP Omen 15. Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwą bestią, która powinna ucieszyć fanów mobilnej rozgrywki. O ile będą mieli odpowiednią ilość gotówki.

HP Omen 15 2018

HP widocznie nie zamierza zostawać w tyle za konkurencją i planuje rozwój swoich gamingowych sprzętów. Gracze na pewno będą zadowoleni, że nie są zmuszeni do wybierania tylko jednej marki, a mogą wręcz przebierać w ofertach. Ostatnio przecież Asus pokazał swojego nowego Predatora, więc wszyscy inni powinni się postarać. No i HP się postarało.

HP Omen 15

Nowa wersja HP Omen 15 pojawić ma się w sprzedaży już pod koniec przyszłego miesiąca, ale na razie nie wiadomo czy od razu na wszystkich rynkach. Dalej zachowano dobrze znaną stylistykę, która jawnie nawiązuje do samolotów. Nieregularne, ostre linie i krawędzie przyciągają wzrok od pierwszej chwili. W nowej odsłonie udało się także „odchudzić” sprzęt i teraz laptop będzie lżejszy od swojego poprzednika oraz „cieńszy”. Największą zmianę zaobserwujemy w ramkach wokół ekranu. Są one mniejsze aż o 65% po bokach i 35 od góry i dołu. Dzięki temu dostajemy naprawdę kawał powierzchni, bez psujących wygląd grubej obudowy.

W mocniejszej wersji urządzenia znajdzie się miejsce na szcześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H z kartą graficzną GeForce GTX 1060 (do 6GB RAM) lub GeForce GTX 1070. Jeżeli chodzi o samą pamięć RAM to występowała ona będzie w konfiguracjach od 8GB, aż do 16GB (DDR4). Samego miejsca na dane także nie poskąpiono, bo w „najsłabszej” konfiguracji będzie go 128GB, a w najmocniejszej łączone 512GB (SSDs) i 1TB zwykłego dysku. Czyli nie powinniśmy mieć żadnego problemu z przechowywaniem całej biblioteki tytułów na laptopie.

Ile będzie kosztował laptop?

Zanim przejdziemy do ceny, warto wspomnieć jeszcze o ekranie. HP Omen 15 w wersji na 2018 rok ma ekran (IPS) o przekątnej 15,6 cala i jest przygotowany do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Odświeżanie będzie następowało w 60Hz lub 144Hz, ale jeżeli zdecydujemy się na opcję z 4K, to wartość wynosiła będzie 60Hz. Będzie także można stremować rozgrywkę z laptopa np. na komputer starszej generacji i tam cieszyć się z rozgrywki. Ciekawa opcja, choć zapewne niewiele osób z niej skorzysta. Zawsze przecież można podłączyć laptopa do telewizora i cieszyć się rozgrywką na zupełnie innym poziomie.

Jeżeli chodzi o ceny, to należy przygotować się na spory wydatek. Za niecały tysiąc dolarów będziemy mogli kupić konfigurację z procesorem Intel Core i5, grafika GTX 1050Ti oraz 8 GB RAM. 1299 dolarów będzie kosztowała wersja Core i7, GTX 1060 oraz 16GB. Najdroższa konfiguracja ma na pokładzie Intel Core i7, GTX 1060, 16 GB RAM oraz wyświetlacz 4K. Ten wariant ma kosztować już 1699 dolarów. Zobaczymy ile ten gamingowy laptop będzie kosztował w polskiej dystrybucji.

Po nowe laptopy i komputery zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: The Verge / HP

Related posts

Leave a Comment