Event Xiaomi

Event Xioami – co już wiemy?

Tak się złożyło, że przed jutrzejszym wydarzeniem, na którym Xiaomi ma pokazać swoje nowe urządzenia, nie zostało już dużo tajemnic, które można ujawniać. Owszem, może się zdarzyć, że event Xiaomi czymś nas jeszcze zaskoczy, ale co wiemy do tej pory? Całkiem sporo, a w tym m.in. to, że Xiaomi Mi 8 to prawie bliźniak iPhone X.

Event Xiaomi

Wygląda na to, że wydarzenie rocznicowe chińskiego producenta zaczyna urastać do rangi światowego. Xiaomi opublikowało specjalną grafikę, na której zaprezentowało osiem (a jakże) miast, gdzie będzie można zamówić i kupić niektóre z produktów w tej samej chwili, co w Chinach. To cieszy, bo choć coraz łatwiej dostać sprzęty u nas, to jasny znak, że globalny atak na rynek smartfonów jest coraz bliżej. Niestety, ale na grafice promocyjnej nie zobaczymy Polski.

Event Xiaomi – co już wiadomo?

Pewne jest to, że podczas wydarzenia zobaczymy nowego flagowca, czyli Xiaomi Mi 8, którego nazwa jasno nawiązuje do rocznicy. Pojawiły się już także rendery prasowe, a dokładniej jeden, który pokazuje także inny wariant urządzenia. Xiaomi Mi 8 SE także będzie posiadało notch w górnej części wyświetlacza, ale będzie odrobinę mniejsze od normalnej wersji. Dodatkowo widać na zdjęciu różnice w budowie, gdzie zaokrąglenia smartfona są zdecydowanie mniejsze. Raczej pewne jest to, że oba telefony będą wyposażone w technologię rozpoznawania twarzy 3D.

Spekulowano o tym, że czytnik linii papilarnych zostanie wbudowany w ekran wyświetlacza, ale na zdjęciu przedstawiającym wnętrze jednego ze sklepów, wyraźnie widać, że ten znalazł się na tyle urządzenia. Być może spowodowane było to chęcią cięcia kosztów lub tym, że technologia dalej nie jest jeszcze tak popularna. Czytnik znalazł się więc centralnie z tyłu urządzenia, a dodatkowo wiadomo, że powinna pojawić się także niebieska wersja kolorystyczna. Czy będzie dostępna tylko w Chinach, tego jeszcze nie wiadomo. Jednak even Xiaomi to nie tylko smartfony.

Xiaomi Mi 8 Xiaomi Mi 8 SE

Co zobaczymy?

Raczej pewne jest to, że pojawi się także Xiaomi Mi Band 3, czyli nowa wersja bardzo popularnego urządzenia wearable. Z całą pewnością chiński producent będzie ostro promował urządzenie, bo po pierwszych przeciekach, zainteresowanie mediów na całym świecie było ogromne. Dodatkowo możemy liczyć na szereg nowych, interesujących rozwiązań, które pewnie w pierwszej kolejności pojawią się tylko na chińskim rynku.

Xiaomi udostępniło krótki film, na którym zaprasza na swoje wydarzenie i z niego da się wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Oprócz wspomnianych już produktów powinniśmy zobaczyć także… toster i lodówkę. Dodajmy do tego żarówkę LED, nową wersję walizki 90 minutes, parasol, inteligentny zamek czy coś, co może być otwieraczem do wina. Portfolio producenta jest naprawdę ogromne i cieszy to, że cały czas jest ono mocno rozwijane. To zapewne nie wszystko, co Xiaomi przygotowało na swój rocznicowy event i liczymy jeszcze na kilka niespodzianek. Choć nie oszukujmy się. Najbardziej czekamy jednak na Xiaomi Mi 8 i jego wersję SE.

Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Źródło: GizmoChina / Xiaomi

Dodaj komentarz

3835 More posts in artykuły category
Recommended for you
Jak dbać o piekarnik: kilka porad, które realnie ułatwią życie w kuchni

Piekarnik to serce każdej kuchni, niezastąpione narzędzie w rękach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy....