You are here
HP zapowiada liczne nowości dla graczy, w tym pierwszy laptop gamingowy o przekątnej 16” artykuły Gry News pc 

HP zapowiada liczne nowości dla graczy, w tym pierwszy laptop gamingowy o przekątnej 16”

Wkrótce na rynku pojawią się m.in. nowy laptop OMEN 15, monitor HP X24c, mysz OMEN Vector, słuchawki OMEN Dyad oraz notebook Pavilion Gaming 16.

Warszawa, 5 czerwca 2020 – Firma HP prezentuje nowe urządzenia dla graczy z serii OMEN, a w tym laptopa i akcesoria, aktualizacje dla usługi OMEN Command Center oraz pierwszy 16-calowy laptop Pavilion Gaming – wszystkie zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

 

W ostatnich miesiącach ludzie zaczęli spędzać zdecydowanie więcej czasu w domu, szukając tym samym nowych możliwości rozrywki i sposobów poprawy ogólnego samopoczucia. 80% badanych przyznaje, że gry wideo to dla nich forma ucieczki i odpoczynku od trudnej rzeczywistości, zwłaszcza w obecnej sytuacji3. Rozwija się również społeczność graczy, aż 33% europejskich graczy deklaruje, że relacje w ich gamingowej społeczności znacznie poprawiły się w czasie trwania pandemii4.

 

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, gry służą obecnie jako forma rozrywki i relaksu, jak również jako sposób nawiązywania i utrzymania relacji społecznych, zarówno dla nowych i doświadczonych graczy – wyjaśnia Judy Johnson, Dyrektor ds. gier i e-sportu, HP Inc. – HP stymuluje rozwój świata gier, rozwijając i udoskonalając nasze innowacyjne rozwiązania gamingowe dzięki OMEN Command Center oraz bogatemu portfolio komputerów i akcesoriów do gier.

 

ZAPROJEKTOWANY Z MYŚLĄ O JAKOŚCI I WYDAJNOŚCI

 

Gracze potrzebują urządzeń zapewniających jak najlepszą wydajność, aby w pełni cieszyć się możliwościami ulubionych gier. Najnowsza linia produktów OMEN łączy najwyższe zalety sprzętu i oprogramowania, wszystko stworzone z myślą o dzisiejszej społeczności gamingowej.

 

Najnowszy komputer OMEN 15 oferuje minimalistyczny design, wzbogacony o nowe logo OMEN. Laptop jest dostępny w kolorze srebrnym, odcieniu Mica Silver i czarnym, odcieniu Shadow Black z opcjonalnym podświetleniem RGB dla poszczególnych klawiszy. Wyróżnia go:

 • Nieprzeciętną wydajność: niesamowite efekty wizualne dzięki NVIDIA® GeForce® RTX™ 2070 Super z MAX-Q Design5,6. Wydajność komputera stacjonarnego dzięki procesorom Intel® Core™ i7 H-series generacji7 lub procesorom AMD Ryzen™ 7 H-series8 (CPU od AMD po raz pierwszy wykorzystane w laptopach OMEN), a także do 32 GB pamięci DDR4 RAM9, które ułatwią wykonywanie wielu zadań równocześnie. Dodatkowo laptop jest wyposażony w opcjonalny dysk 1 TB PCIe SSD lub podwójny PCIe SSD10 obsługujący RAID 011 przyspieszając proces ładowania.
 • Oszałamiająca grafika: 15,6-calowy wyświetlacz wspierany przez nowy 180-stopniowy płaski zawias dla zwiększenia stabilności podczas intensywnych sesji gamingowych, z opcjami do OLED, UHD 120 Hz lub FHD 300 Hz12 i możliwością skorzystania z technologii NVIDIA G-SYNC™ w wybranych modelach. Jakość obrazu HD i 4K dodatkowo poprawi opcja Thunderbolt™ 313.
 • Innowacje termiczne: HP oferuje pierwszy w branży czujnik podczerwieni IR1 zainstalowany w laptopie do gier, aby zoptymalizować wydajność cieplną, utrzymać stałą, ale cichą pracę wentylatora i zmaksymalizować wydajność dzięki funkcji Dynamic Power w ramach OMEN Command Center. Technologia OMEN Tempest Cooling utrzymuje odpowiednią temperaturę dzięki powiększonym otworom wentylacyjnym i wentylatorowi do 12 V14, który wykorzystuje trójdrożny system wentylacji, aby umożliwić przepływ powietrza w pięciu kierunkach, zapewniając wydajność procesora nie gorszą niż w komputerach stacjonarnych.
 • Aktualizacje OMEN Command Center: poprawa wydajności podczas korzystania z multimediów i Internetu za pomocą przełącznika Graphics Switcher dostępnego w ramach OMEN Command Center2, który umożliwia ustawienie hybrydowe na czas pracy baterii do 12,5 godziny – idealne rozwiązanie do oglądania filmów lub intensywnej pracy. Dostosowywanie wydajności do potrzeb użytkownika wspiera opcja Performance Control15 w ramach OMEN Command Center, aby łatwiej kontrolować termikę i wentylator, jak również oferuje tryb wydajności – zapewniający 17% wzrost mocy procesora i GPU.
 • Możliwości rozszerzenia: szybki dostęp do pamięci za pomocą jednego panelu umożliwia łatwe dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb gracza.

 

     OMEN 15 umożliwia granie praktycznie w każdym miejscu, dzięki świetnej jakości wyświetlaczom oraz jeszcze mniejszym ramkom wokół ekranu, jak również udoskonalonej wydajności

Mysz OMEN Vector oraz mysz OMEN Vector Essential, obie wyposażone w czujniki opracowane wspólnie z PixArt. Zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie użytkowania podczas długich sesji gamingowych, dzięki ergonomicznym, lekkim konstrukcjom, gumowym uchwytom oraz integracji technologii OMEN Command Center. Aplikacja umożliwia zapisanie preferowanych ustawień sterowania RGB do 16,8 miliona kolorów, sześciu programowalnych przycisków i DPI16.

 • Mysz OMEN Vector: posiada czujnik OMEN Radar 3 i obsługuje rozdzielczość do 16 000 dpi z 99% dokładnością, 400 IPS, przyspieszenie i autokalibrację. Posiada przełączniki Omron o żywotności do 50 milionów kliknięć oraz odporny, pleciony kabel16.
 • Mysz OMEN Vector Essential: wyposażona w czujnik OMEN Radar 1 i obsługuje rozdzielczość do 7200 dpi. Ta lekka mysz ważąca zaledwie 88 g17 oferuje szybkość i kontrolę niezbędne podczas dłuższych sesji
 • gamingowych, dzięki przełącznikom, wytrzymującym do 20 milionów kliknięć 16.

Mysz OMEN Vector umożliwia dostosowanie wagi dzięki odważnikom i specjalnej komorze na spodzie

Słuchawki OMEN Dyad są pierwszymi słuchawkami dousznymi18 OMEN. Wyposażone są w technologię podwójnych sterowników ze zbalansowaną armaturą, która zapewnia mocne, ale zrównoważone dźwięki, idealne do wciągających sesji gamingowych. Optymalne dopasowanie i gwarancja komfortu dzięki trzem różnym rozmiarom haczyka i czterem różnym końcówkom, z których jedna to Comply™, zaprojektowana tak, aby pozostać w uchu nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów

Słuchawki douszne OMEN Dyad są kompatybilne z PC oraz wieloma popularnymi konsolami dostępnymi na rynku dzięki Aux 3,5 mm

PIERWSZY W HISTORII 16-CALOWY LAPTOP DLA GRACZY

Ponieważ liczba dostępnych na rynku gier rośnie w rekordowym tempie, a liczba graczy na całym świecie wynosi już miliard19, z czego ponad połowa to gracze mainstreamowi, seria HP Pavilion została zaprojektowana tak, aby służyć użytkownikom zarówno do pracy, jak i zabawy, w tym gier, edycji wideo czy tworzenia treści.

 

Nowy laptop HP Pavilion Gaming 16 to pierwszy w historii komputer przenośny o przekątnej 16 cali. Wyposażony w procesor Intel® Core™ i7 10. generacji7 oraz NVIDIA® GeForce® RTX 2060 z kartą graficzną Max-Q5 w eleganckiej czarnej obudowie. Smukłe ramki i 300-nitowy wyświetlacz IPS zapewniają szybkie odświeżanie do 144 Hz w rozdzielczości 1080p, dzięki czemu gry ożywają na ekranie użytkownika16. To wysoce mobilne urządzenie, zaprojektowane pod kątem grania i tworzenia treści. Jest jednocześnie pierwszym laptopem Pavilion Gaming z technologią OMEN Command Center i Wi-Fi 620, która zapewnia niezawodne połączenie niezależnie od miejsca.

Pavilion Gaming 16 to laptop dla każdego – do grania, pracy, nauki i tworzenia

ZAKRZYWIONY MONITOR. BOGATY DŹWIĘK

Bogate portfolio wyświetlaczy i akcesoriów HP Gaming obejmuje między innymi:

 • Monitor do gier HP X24c o krzywiźnie 1500R – to jak dotąd, najbardziej zakrzywiony monitor HP. Oferuje wyświetlacz Full HD, certyfikat AMD FreeSync™ Premium21 z częstotliwością odświeżania 144 Hz i czasem reakcji 4 ms16. Natomiast integracja OMEN Command Center pozwoli wykorzystać licznik FPS, dostosować celownik, czas reakcji i wybrać tryb obrazu.
 • Nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy HP X1000 oferuje aż do 20 godzin22 swobody i mobilności. Grubsze nauszniki i opaska zapewniają najwyższy komfort, aby cieszyć się wirtualnym dźwiękiem przestrzennym 7,118, który jest obsługiwany przez duży przetwornik 50 mm. Łatwy dostęp do przycisków nausznych i ustawień EQ zarządzanych za pomocą OMEN Command Center zapewni pełną kontrolę nad dźwiękiem.
 • Głośniki HP Gaming X1000 oferują system 2.1 z 30 W RMS18 i subwoofer, który zapewnia głęboki bas. Dodatkowo głośniki posiadają opcje oświetlenia RGB i regulowany korektor – oba kontrolowane w OMEN Command Center. Wyposażono je również w opcje łączności za pośrednictwem wejścia AUX 3,5 mm lub USB-A, która zapewnia ogromną elastyczność w zakresie parowania głośników z komputerem, smartfonem lub tabletem.

 

Więcej informacji na temat komputerów, wyświetlaczy i akcesoriów do gier z serii OMEN można znaleźć na stronie: omen.com

 

Ceny i dostępność22

 

 • OMEN 15 (Intel) powinien być dostępny w Polsce w sierpniu w cenie od 5299 zł.
 • OMEN 15 (AMD) powinien być dostępny w Polsce w sierpniu w cenie od 4299 zł.
 • Słuchawki douszne OMEN Dyad powinny być dostępne w Polsce w czerwcu w cenie 199 zł.
 • Mysz OMEN Vector powinna być dostępna w Polsce w lipcu w cenie 249 zł.
 • Mysz OMEN Vector Essential powinna być dostępna w Polsce w lipcu w cenie 199 zł
 • Pavilion Gaming 16 powinien być dostępny w Polsce w sierpniu w cenie od 3649 zł.
 • Monitor gamingowy HP X24c powinien być dostępny w Polsce w sierpniu w cenie 899 zł.
 • Bezprzewodowy zestaw gamingowych słuchawek HP X1000 powinien być dostępny w Polsce w czerwcu w cenie 449 zł.
 • Głośniki HP X1000 powinny być dostępne w Polsce w lipcu w cenie 549 zł.

 

O firmie HP

HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje drukarki, komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz rozwiązania i usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem www.hp.pl

 1. W porównaniu do wszystkich laptopów do gier dostępnych obecnie na rynku (06.02.2020).
 2. Obsługiwane urządzenia: wszystkie komputery z systemem Windows 10 (RS3 lub nowszy) będą obsługiwane przez OMCC. Ta aplikacja nie powinna być instalowana na komputerach innych niż Windows 10 (RS3 lub nowszy). Obsługiwany język: angielski / arabski (ar) / chiński-S (zh-cn) / chiński-T (zh-tw) / chorwacki (hr) / czeski (cs) / duński (da) / holenderski (nl) / fiński (fi ) / francuski (fr) / niemiecki (de) / grecki (el) / włoski (it) / japoński (ja) / koreański (ko) / łotewski (lv) / litewski (lt) / norweski (no) / polski (pl ) / Portugalski (Portugalia) (pt-pt) / rosyjski (ru) / serbski (sr) / słowacki (sk) / słoweński (sl) / hiszpański (es) / szwedzki (sv).
 3. Wyniki badań OMEN – maj 2020 r. Odsetek graczy w USA.
 4. https://my.games/news/58. 33% w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, 26% we Włoszech, 22% w Niemczech i 20% we Francji.
 5. NVIDIA® Max-Q może pomóc zmniejszyć nagrzanie i hałas w systemie w smukłych komputerach PC. Kształt obudowy i grubość systemu mogą się różnić. Ogólna wydajność karty graficznej może być niższa niż w przypadku alternatywnych rozwiązań graficznych, które nie wykorzystują projektu Max-Q. NVIDIA, GeForce, Surround i logo NVIDIA są znakami towarowymi i / lub zastrzeżonymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. MAXQ® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Maxim Integrated Products, Inc.
 6. OMEN 15 z procesorem AMD obsługuje maksymalnie NVIDIA® GeForce® RTX™ 2060.
 7. Procesor wielordzeniowy został zaprojektowany w celu poprawy wydajności niektórych programów. Nie wszyscy klienci lub aplikacje będą skorzystają z tej technologii. Wydajność i częstotliwość mogą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja, marka i / lub nazwa firmy Intel nie są miernikiem wyższej wydajności. Typ czterordzeniowy ma 4 rdzenie, a sześciordzeniowy – 6 rdzeni.
 8. Procesor wielordzeniowy został zaprojektowany w celu poprawy wydajności niektórych programów. Nie wszyscy klienci lub aplikacje mogą skorzystać skorzystać z tej technologii. Wydajność i częstotliwość mogą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja AMD nie jest miarą szybkości.
 9. OMEN 15 z 32 GB pamięci RAM obsługiwanej w wersji Intel i niekwalifikowanej na AMD.
 10. W przypadku dysków twardych GB = 1 miliard bajtów. TB = 1 bilion bajtów. Rzeczywista sformatowana pojemność jest mniejsza. Do odzyskiwania systemu zarezerwowanych jest do 35 GB dysku systemowego.
 11. OMEN 15 z RAID 0 obsługiwany w wersji Intel podczas uruchamiania, ale nie w wersji z AMD.
 12. Treść OLED wymagana do wyświetlania obrazów OLED, treść UHD wymagana do wyświetlania obrazów UHD. Pełna zawartość HD (FHD) wymagana do oglądania obrazów FHD.
 13. Thunderbolt™ 3 dostępny w wybranych jednostkach SKU z układami NVIDIA® GeForce® GTX 1660TI i nowszymi.
 14. Moduł wentylatora 12V dostępny tylko w wybranych modelach. (Grafika: GTX 1660Ti / RTX 2060 / RTX 2070 z projektem Max-Q / RTX 2070 Super z projektem Max-Q).
 15. Tryb wydajności dostosowuje prędkość wentylatora, aby poprawić chłodzenie i potencjalnie skrócić czas spędzany przy częstotliwościach doładowania, ale nie jest gwarancją wyższej ogólnej wydajności systemu. Na podstawie wewnętrznych testów HP przeprowadzonych w maju 2020 r. przy użyciu Blender Benchmark v2.82, testu porównawczego procesora między trybem zrównoważonym a trybem wydajności. Konfiguracja OMEN 15 z Intel i7-10750H, 16 GB DDR4-2933 Dual channel, GTX 1600Ti. Testowany w temperaturze pokojowej 25° C.
 16. Wszystkie specyfikacje wydajności reprezentują typowe specyfikacje dostarczone przez producentów komponentów HP; rzeczywista wydajność może się różnić – będąc albo wyższa, albo niższa.
 17. Waga i wymiary systemu mogą się zmieniać ze względu na warianty konfiguracji i produkcji.
 18. Słuchanie osobistego sprzętu stereo przy pełnej głośności przez długi czas może uszkodzić słuch użytkownika. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia słuchu, zmniejsz głośność i czas słuchania przy pełnej głośności.
 19. Statistica, Liczba graczy na PC na całym świecie, okres 2014-2021.
 20. Wymagany bezprzewodowy punkt dostępowy i usługa internetowa sprzedawane osobno. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępu jest ograniczona. Wi-Fi 6 (802.11ax) jest wstecznie zgodne z wcześniejszymi specyfikacjami 802.11. Dane techniczne Wi-Fi 6 są wstępne i nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje różnią się od specyfikacji wstępnych, może to wpłynąć na zdolność komputera do komunikacji z innymi urządzeniami Wi-Fi 6.
 21. FreeSync™ jest dostępny tylko wtedy, gdy jest podłączony do DisplayPort lub HDMI. FreeSync to technologia AMD®, która jest włączona na wyświetlaczach FHD lub QHD i ma na celu wyeliminowanie zacinania i / lub rozdarcia w grach i filmach poprzez zablokowanie częstotliwości odświeżania wyświetlacza na częstotliwości klatek karty graficznej. Monitory graficzne AMD Radeon i / lub AMD A-Series zgodne z APU z DisplayPort / HDMI Adaptive-Sync. Sterownik AMD 15.11 Crimson w FreeSync ™ jest dostępny tylko wtedy, gdy jest podłączony do DisplayPort lub HDMI. FreeSync to technologia AMD®, która jest włączona na wyświetlaczach FHD lub QHD i ma na celu wyeliminowanie zacinania i / lub rozdarcia w grach i filmach poprzez zablokowanie częstotliwości odświeżania wyświetlacza na częstotliwości klatek karty graficznej. Monitory graficzne AMD Radeon i / lub AMD A-Series zgodne z APU z DisplayPort / HDMI Adaptive-Sync. Sterownik AMD 15.11 Crimson (lub nowszy) wymagany do obsługi FreeSync przez HDMI. Adaptacyjne częstotliwości odświeżania różnią się w zależności od monitora. Więcej informacji jest dostępnych na stronie amd.com/freesync.
 22. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od trybu użytkowania i warunków otoczenia, jak również będzie naturalnie zmniejszać się wraz z upływem czasu i zużyciem.
 23. Wstępne ceny sugerowane. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Related posts

Leave a Comment