0HPStarWarsSE750x300

HP Star Wars Special Edition – pierwsze wrażenia

Jako fan Gwiezdnych Wojen z zapałem przystąpiłem do testów notebooka dedykowanego entuzjastom serii. Mam już pierwsze spostrzeżenia.

0HPStarWarsSE750x300

Po rozpakowaniu tegoż cudeńka musiałem zbierać szczękę z podłogi. Tak, design wgniata w fotel, szczególnie jeśli cenicie sobie ciemną stronę mocy. Już samo pudełko zdradza, że konstrukcja inspirowana jest właśnie tym motywem. Na pokrywie, jak i reszcie przestrzeni komputera nadrukowano wizerunki Dartha Vadera oraz Szturmowców, co już na starcie tworzy niesamowity klimat. Co ciekawe, nie jest to grafika nachalna, dzięki czemu osoby niezainteresowane serią Star Wars docenią wizualny aspekt notebooka.

Ten jest dość duży, ale w założeniach miał pozwalać na wygodną wirtualną rozrywkę w postaci gier wideo i właśnie pod takim kątem zamierzałem go przetestować. Nie należę oczywiście do hardcore’owych graczy, jednak posiadam w kolekcji kilka tytułów, które zainstalowałem na HP. Wśród nich znalazły się niezwykle popularny CS GO, GTA IV oraz Grid 2. O ile dwa pierwsze tytuły na tym sprzęcie delikatnie mówiąc, wymiatają, o tyle ostatnia propozycja ma problemy. Nie zrozumcie mnie źle – przy „wysokich”, ale nie najwyższych ustawieniach jest naprawdę dobrze. Animacje są ultra płynne, co gwarantuje niezwykłą wygodę. Jeśli jednak wybierzemy profil, prezentujący najdokładniejszą grafikę, zaobserwujemy pokaz slajdów.

Cóż, nie jest to sprzęt typowo gammingowy, choć chciałby do tego miana aspirować. Właściwie ma ku temu prawo, potężny procesor i7, 8 GB RAMU oraz GPU Nvidia GeForce robią swoje. Sam wygląd również zachęca do grania. Motyw Star Wars idealnie komponuje się z podświetlaną na czerwono klawiaturą. Czegoż brakuje do szczęścia? Dysku SSD. Nie wiem co tu robi tradycyjny HDD. Praca talerza pozostawia tutaj wiele do życzenia. Co ciekawe nie jest to odczuwalne w grach, a podczas codziennego typowego dla przeciętnego Kowalskiego korzystania. Jest to co najmniej zastanawiające.

Na pochwałę zasługują na pewno dwa wbudowane głośniki B&O Play, które oddają dźwięk w sposób więcej niż zadowalający. Prawdziwą bombą jest dla mnie jednak funkcja CoolSense. Czym jest ów technologią? To nic innego jak inteligentny system zarządzania chłodzeniem, który dzięki czujnikom i odpowiedniemu oprogramowaniu reguluje pracę wiatraków oraz to, na ile w danej chwili sprzęt jest wydajny. Działa to naprawdę dobrze i przyznam, że brakuje mi podobnego rozwiązania u konkurencji. Laptop grzeje się w minimalnym stopniu i jest to odczuwalne głównie w lewej górnej części konstrukcji. Nie mniej jednak, tak jak wspomniałem – system chłodzenia działa tutaj świetnie.

IMAG2048

Nie mogę zdradzić wam przed pełną recenzją wszystkich smaczków, jakie skrywa HP Star Wars Special Edition, ale muszę wspomnieć o kilku rzeczach, które z punktu widzenia fanów Gwiezdnych Wojen mogą być istotne. Otóż komputer poza nadrukowanymi grafikami został wyposażony w kilka software’owych bonusów, dedykowanych entuzjastom SW. Tapety inspirowane marką, zwiastuny każdego z filmów Star Wars, dźwięki imitujące odgłosy R2D2 oraz świsty miecza świetlnego – to tworzy niesamowity klimat. Na deser zostawiono komiksy, które również mogą zainteresować fanów.

Komputer niewątpliwie jest modelem ciekawym i wartym zainteresowania, niestety cierpi na kilka bolączek, z których chyba najbardziej dokuczliwą jest zastosowanie wolnego dysku. Przede mną weekend, podczas którego zamierzam dać HP-kowi w „kość”. Zobaczymy, jak poradzić sobie podczas naprawdę mocnego eksploatowania i to nie tylko w warunkach domowych. Kto powiedział, że nie można „grać” siedząc nad stawem za domem, w którym odbija się blask słońca. Skoro jesteśmy przy słońcu – te zdaje się nie robić na wbudowanym „matowym” wyświetlaczu wrażenia, ale jest to jedynie opinia na „szybko”, którą zweryfikuje lub nie weekendowy test.

Mam nadzieję, że podobnie jak ja jesteście zafascynowani testowanym sprzętem. Jeśli tak – poczekajcie na początek tygodnia, kiedy to na łamach Vipmultimedia ukaże się pełna recenzja HP Star Wars Specjał Edition.

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...