zdjęcie przystawki do tv xiaomi Mi Box 4K

Xiaomi Mi Box 4K mocne wejście chińczyków

Xiaomi pojawiło się na tegorocznym Google I/O i pokazało urządzenie, które naprawdę może pomóc firmie zaistnieć w świadomości przeciętnego użytkownika.

zdjęcie przystawki do tv xiaomi Mi Box 4K

Tegoroczne Google I/o zaskakuje nas na każdym kroku. Tak dobrej i ciekawej konferencji dawno nie było i choć niektóre z rozwiązań pokazanych przez giganta z Mountain View mogą nie przyjąć się od razu, to z całą pewnością stanowią duży krok na przód. Jednak pierwszy dzień, choć zdominowany przez rozwiązania Google, przyniósł także coś innego. Mniej rewolucyjnego, ale interesującego.

Chodzi oczywiście o Xiaomi i ich przystawkę do telewizora, którą nazwano Mi Box 4K. Nie jest w żadnym stopniu nowe rozwiązanie, wszak Xiaomi miało już w swojej ofercie tego typu sprzęty (chociażby Mi Box 3), ale jego kupno poza granicami Chin mogło nastręczyć kilku problemów. Te oczywiście można było ominąć, ale dopiero teraz producent mocno zaatakuje amerykański rynek. I postanowił zrobić to właśnie za pomocą bardzo prostego urządzenia. Czy to dobry ruch? Jak najbardziej, choć w tym segmencie czeka na Xiaomi spora konkurencja. Należy pamiętać, że jest to producent, który nie należy do tych „najbardziej rozpoznawalnych”, ale kluczowe dla sukcesu, będzie tutaj coś innego. Cena.

zdjęcie przystawki do tv xiaomi Mi Box 4K

Tej wprawdzie jeszcze nie ujawniono (podobnie jak daty premiery i sprzedaży), ale patrząc na specyfikację, nie spodziewamy się, żeby była ona wygórowana. Przede wszystkim Mi Box 4K oferuje streamowanie treści w wysokiej jakości oraz obsługuje format HDR i Google Cast. To oznacza, że przed użytkownikami zostaną otworzone bramy sklepu Google Play i możliwość instalacji aplikacji. Urządzenie działa na najnowszej wersji Android TV 6.0. Do zestawu dołączany będzie mały pilot na baterie, którego można wykorzystywać również jak kontroler do gier. Mi Box 4K korzysta z modułu Bluetooth więc istnieje szansa, że podłączymy do niego niemal każdy inny kontroler, co daje już znacznie większe możliwości jeżeli chodzi o elektroniczną rozrywkę.

Mi Box 4K wyposażono w złącze HDMI 2.0, Wi-Fi (5 GHz) oraz USB 2.0. W tym niewielkim pudełku mamy ośmiordzeniowy procesor (rdzenie Cortex-A52, 2.0 GHz), 2 GB RAM oraz tylko 8 GB pamięci na dane. Brak slotu na microSD też nie wygląda najlepiej. Na tle konkurencji produkt Xioami wygląda więc mało atrakcyjnie. Jeżeli producent nie przesadzi z ceną, będzie mógł liczyć na sukces.

Źródło: Xiaomi
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...