HP wprowadza na rynek Chromebok 11

Niedawno zapowiadaliśmy pojawienie się w ofertach producentów nowych modeli Chromebook’ów, Jako pierwsze zostało zaprezentowane urządzenie od HP.

hp chromebook 750x300

Jak w przypadku każdego Chromebook’a mamy tutaj do czynienia z Chrome OS, który jest czymś więcej niż przeglądarką, lecz nazywanie go systemem byłoby przesadą. Nie mniej jednak, skoro przeciętny użytkownik komputera, większość czasu spędza korzystając z przeglądarki, pomysł nie wydaje się zły. Zwłaszcza jeszcze dołożymy do tego pakiet coraz lepiej działających usług Google.

Specyfikacja:

Chromebook 11 został wykonany ze stopu magnezu, co zapewnia mu naprawdę przyjemny dla oka wygląd. Przy 11.6 – calowym ekranie, udało mu się zachować przyzwoitą wagę 1 kg. Skoro jesteśmy już przy ekranie, to należy zaznaczyć, że zastosowana matryca IPS cechuje się rozdzielczością na poziomie 1366 x 768 pikseli.

Procesor, niestety nie zachwyca, gdyż w opisywanym modelu znalazł się jednie Samsung Exynos 5250 (mobilna jednostka), który jest wspierany przez 2 GB pamięci RAM. To niewiele, lecz pamiętajmy – urządzenie ma być mobilne oraz energooszczędne. Samsung podaje, że bateria na jednym ładowaniu powinna wytrzymać około 6 godzin ciągłej pracy, co jest wynikiem przyzwoitym.

Użytkownik dostaje do swojej dyspozycji 16 GB pamięci Falsh na dane, lecz dzięki uprzejmości giganta z Mountain View, możemy skorzystać dodatkowo z 100 GB pamięci w Google Drive.

Chromebook od HP jest wyposażony w dwa porty USB 2.0 oraz moduły łączności takie jak: WiFi a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Sugerowana cena detaliczna wynosi 279$.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...