HTC First – zaprezentowany!

htc-first750x300

 

Na minionej konferencji Marka Zuckerberg’a zaprezentowano dwa istotne produkty. Jednym z nich jest innowacyjna nakładka na system Android o nazwie HOME, która, w wielkim skrócie, ma za zadanie uczynić smartfon jeszcze bardziej zintegrowanym z serwisem społecznościowym Facebook. Kolejną nowością okazał się telefon przedstawiony przez Peter’a Chou, szefa HTC. Będzie to pierwsza słuchawka z preinstalowaną aplikacją Home, choć jako launcher można dalej używać sense 4.1. Co tak naprawdę wiadomo o nowym modelu?
Przede wszystkim będzie pracował pod kontrolą, nie najnowszego już androida 4.1, choć to nie powinno spędzać nam snu z powiek, gdyż zapewne otrzymamy aktualizacje. HTC wystąpi w czterech wersjach kolorystycznych tj. białym, czarnym, czerwonym oraz niebieskim. Możliwość wyboru barwy obudowy jest dla mnie jak najbardziej na plus, za dużo szarości i czerni w dzisiejszych urządzeniach. Ekran w rozdzielczości 720p jest na tą chwilę standardem w klasie mid-end, za to Gorilla Glass 2 już nie. Jeśli dodamy fakt, iż technologia wykonania to Super LCD w trzeciej odsłonie, powinniśmy być usatysfakcjonowani.

http://www.youtube.com/watch?v=1J4aecKl7dY

Podzespoły są „wystarczające”, więcej nie można powiedzieć o Snapdragon S4 plus (dwurdzeniowy 1.4 GHz), 1GB pamięci ram oraz układ graficzny Adreno 300. Oprócz standardowych modułów wifi, Bluetooth oraz GPS pojawi się tutaj łączność LTE. Bateria o pojemności 2000 mAh powinna wystarczyć od rana do wieczora na jednym ładowaniu.

Dwie wbudowane kamery, jedna przednia do videorozmów 1,6 Mpx. Druga 5mpx pozwoli nagrywać filmy Full HD na 16GB pamięci flash, którą w łatwy sposób można rozszerzyć o kartę microSD.
O ile sama specyfikacja telefonu zwyczajnie nie powala, koncepcja produktu na kształt telefonu od Facebook’a może przyciągnąć przyszłych nabywców. Jeśli odpowiada Ci system mobilny od Google’a oraz regularnie korzystasz z serwisu Zuckerberg’a to ten smartfon jest dla Ciebie.

 

One Comment

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...