You are here
Szaleństwo: TikTok pracuje nad własnym smartfonem artykuły News 

Szaleństwo: TikTok pracuje nad własnym smartfonem

Bytedance, obecny właściciel marki TikTok zamierza wprowadzić na rynek własny smartfon skupiony na funkcjach społecznościowych aplikacji. Pomysł, choć wydaje się szalony, jest warty realizacji. Dlaczego? Już wyjaśniam.

TikTok
fot. TikTok

TikTok to usługa-aplikacja społecznościowa dedykowana młodzieży, która zdobyła w ostatnim czasie nieprzyzwoitą wręcz popularność. Może właśnie dlatego włodarze postanowili wejść z rzeczonym produktem na nowy dla siebie obszar sprzętowy. Czuję, że celem Bytedance nie jest sukces sprzedażowy, a wywołanie dodatkowego szumu i związanego z nim zainteresowania.

Przeszłość Smartisan TikTok

W tym roku „stukną” mi 34 lata i przyznam, że nie do końca rozumiem fenomen aplikacji takich jak tytułowa apka. Niemniej z racji wykonywanej pracy zarobkowej, staram się być w kwestii nowoczesnych mediów społecznościowych na bieżąco. TikTok w ujęciu ogólnym prezentuje się dość ciekawie i niespecjalnie zaskakuje mnie to, że Bytedance próbuje „sprzedać” ideę stojącą za platformą za pośrednictwem sprzętu.

Powiedzmy sobie jasno, smartfon TikTok nie ma większego sensu, zwłaszcza że za produkcję weźmie się niezbyt popularny producent Smartisan. Dodatkowo, urządzenie otrzymałoby zestaw preinstalowanych aplikacji partnerów twórców. Nie wiem, jak wy, ale ja czuję, że ten konkretny inteligentny telefon służyłby wyłącznie jako zwykły nośnik reklam. Szczerze wątpię w to, że urządzenie prezentowałoby mocno wysoki poziom. Dopieszczone produkty kosztują niemałe pieniądze, a czy ktoś wydałby takowe na smartfon Smartisan TikTok o niepewnej przyszłości? Odpowiem za was — raczej nikt.

To nie pierwsze tego typu podejście do rynku smartfonów. Podobne zastosował niegdyś Facebook w HTC First, Amazon w Fire Phone, a nawet Pepsi. Jak to się skończyło, wiemy wszyscy.

Czy smartfon od TikToka również okaże się klapą?

Źródło: Techcrunch

Related posts

Leave a Comment