HTC One Mini Oficjalnie

Mniejsza wersja ostatniego flagowca tajwańskiego producenta została oficjalnie zaprezentowana. Jak się okazje, większość plotek na temat specyfikacji okazało się prawdą. Co ma do zaoferowania nowa słuchawka?

HTCoMini750x300

Wykonanie – smartfon jest bliźniaczo podobny do swojego większego, starszego brata. Nie licząc samych gabarytów, główne różnice w wyglądzie to jasna obwódka, oraz lekkie wygięcie tylnego panelu. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że w celu cięcia kosztów obudowa została wykonana z poliwęglanu, a nie jak w przypadku HTC One z aluminium.

onemini8 0

Ekran – w wersji mini, jak można było się spodziewać, zastosowano mniejszy ekran o przekątnej 4.3 cala (341ppi), o rozdzielczości 720p. Wyświetlacz został wykonany w technologii Super LCD w trzeciej odsłonie, co ma zapewnić doskonałe odwzorowanie barw oraz dobrą czytelność w słońcu.

Funkcje fotograficzne – główny, tylni aparat to 4MP wykorzystujące dobrze znaną technologie UltraPixel. Niestety, zabrakło optycznej stabilizacji obrazu (OIS).  W ramach rekompensaty możemy nagrywać wideo w HDR z rozdzielczością 1080p, ale potrafi to nawet One S.

onemini2 0

Wydajność – za nią będzie odpowiadać jedynie dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 z zegarem taktowanym 1.4 GHz. Całość będzie wspierana przez zaledwie jeden gigabajt pamięci RAM.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZwpRh5tQCg

Musze przyznać,  że po HTC spodziewałem się czegoś więcej. Patrząc na specyfikację, nie można oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z modelem One S. Poza odwzorowaniem wyglądu flagowca, oraz dołożeniem najnowszej wersji Androida 4.2.2 z nakładką Sense 5, nie ma się czym zachwycać.

Jeśli naprawdę podoba wam się design HTC, polecam zakup dużego ONE.

Źródło: Androidcentral

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...