Od dziś w polskim Google Play kupimy książki

Dwa dni temu informowaliśmy was o zmianie wyglądu sklepu z aplikacjami na Androida, a dziś rano w Google Play pojawiła się nowa zakładka, KSIĄŻKI. Byłaby to fantastyczna wiadomość, gdyby nie jeden szczegół…

ksiazki750x300

Otóż w ofercie sklepu nie znajdziemy publikacji polskojęzycznych. Oczywiście, to może się zmienić, gdy tylko polscy wydawcy zauważą szanse i zaczną współpracować  z Google. Na szczęście same ceny książek są na akceptowalnym poziomie, nie brakuję nawet próbek, oraz darmowych wersji. Pod tym względem Google Books nie odbiega znacząco od konkurencji.

Kolejnym problemem może być rodzaj stosowanych zabezpieczeń plików. Niestety książek zakupionych w sklepie Googla nie odtworzymy np. na czytnikach Kindle z powodu DRM.

Nie mniej jednak, sam fakt udostępniania kolejnych funkcjonalności sklepu dla Polaków jest miłym ukłonem w stronę użytkowników Androida w naszym pięknym kraju. 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...