You are here
HTC pokazało – One Mini 2 News 

HTC pokazało – One Mini 2

Do mniejszych wersji obecnych dziś na rynku flagowców zamiast dopisku „mini” bardziej pasuje „cut”, gdyż pozbawiono je wydajności, funkcji oraz w wielu przypadkach jakości. Wyjątkiem jest tutaj Sony Xperia Z1 Compact. Sprawdźmy jak na tym polu radzi sobie nowy produkt HTC.

Bez nazwyslide

Tajwański producent zaprezentował nieoczekiwanie wersję mini obecnego flagowca One M8. Urządzenie może pochwalić się rozsądną 4.5-calowa przekątną ekranu, który pracuje w rozdzielczości 720p. Daje to nam zagęszczenie pikseli równe 326 ppi, czyli bardzo przyzwoicie.

Wymiary (137x65x10.6) One Mini 2, choć wyższe od tych jakie prezentował poprzednik pozwalają na wygodną  i komfortową pracę osobom o niewielkich dłoniach. Dodajmy do tego wagę 137g i dostaniemy całkiem poręczne urządzenie.

Za wydajność mniejszej wersji M8 odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 300 (1.2 Ghz), grafika Adreno 305 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Pozostała cześć specyfikacji to:

– 16 GB pamięci na dane użytkownika (możliwość rozszerzenia poprzez kartę MicroSD)

– Bateria o pojemności 2100 mAh

– 13 Mpix aparat główny oraz 5 Mpix przednia kamerka

– Głośniki stereo BoomSound

Podsumowując – nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Producent chcąc obniżyć cenę w stosunku do flagowca musiał iść na pewne ustępstwa i zrezygnować, choćby z aparatu Ultrapixel czy wysokiej rozdzielczości ekranu. To zrozumiałe, lecz czy faktycznie przełoży się to na rozsądny koszt zakupu One Mini 2?

Odpowiedź na to pytanie poznamy w czerwcu, podczas europejskiej premiery urządzenia.

Źródło: gsmarena

Related posts

Leave a Comment