HTC Vive

To idealny moment na zakup HTC Vive

Planowaliście zakup HTC Vive, ale powstrzymywała was wysoka cena gogli VR? Teraz macie świetną okazję do nabycia rzeczonego kawałka innowacyjnej elektroniki użytkowej w niższej, atrakcyjnej cenie. Co ciekawe, nie jest to jedynie chwilowa obniżka…

HTC Vive

Technologie związane z wirtualną rzeczywistością stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. W zasadzie każdy szanujący się gigant ma w ofercie urządzenie dedykowane VR. Nie inaczej jest z tajwańskim producentem smartfonów, który daje możliwość wejścia w wirtualny świat za pośrednictwem gogli HTC Vive. Niestety, sprzęt był dotychczas poza zasięgiem finansowym przeciętnego zjadacza chleba. Był, bo mówimy o czasie przeszłym.

HTC Vive są tańsze

Tytułowe okulary kosztowały na terenie europy aż 899 euro, czyli prawie cztery tysiące złotych. Przyznacie, że jak na sprzęt o dość wąskim zastosowaniu, jest to kwota trudna do przełknięcia? Wiem to ja, wiecie to wy i wie to również producent HTC Vive, który postanowił obniżyć cenę gogli do poziomu 699 euro, czyli 3 000 złotych.

“Tysiąc” piechotą nie chodzi, dlatego, jeśli naprawdę zastanawialiście się nad zakupem tegoż sprzętu, macie solidny argument do zrealizowania planów. Nie będę koloryzował, że jest to mega atrakcyjna oferta, gdyż dalej uważam, że kwota w stosunku do możliwości jest lekko przesadzona, jednak jest lepiej, niż było dotychczas. Jak już wspomniałem, nie jest to krótka akcja promocyjna, a standardowa obniżka regularnej ceny urządzenia. Producent zapewnia przy tym, że nie jest to tak zwane wietrzenie magazynów w celu przygotowania miejsca na kolejną generację produktu. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie doczekamy się drugiej odsłony HTC Vive.

Bonusy

Sprzęt nadal jest drogi i jest to niezaprzeczalny fakt. HTC Vive kosztuje o 150 euro więcej od niezwykle popularnych gogli Oculus Rift. Na szczęście decydując się na urządzenie tajwańskiego producenta, otrzymujemy w gratisie kilka ciekawych dodatków. Po pierwsze, zestaw zawiera dwa czujniki do śledzenia ruchu usera oraz dwa kontrolery. Ważniejszy jest jednak czasowy, miesięczny abonament na usługę Vive Port.

Czym jest VP? To platforma, dzięki której możemy pobrać materiały VR w postaci gier wideo i filmów. Znajdziemy tutaj także aplikacje służące zabawie i rozrywce. Patrząc na to, że cena została obniżona do “teoretycznie” rozsądnego (nie w mojej ocenie), możemy uznać, że nie było jeszcze lepszego momentu do zakupu HTC Vive. Faktem jest jednak to, że niebawem urządzenie możne stać się jeszcze tańsze. Czy tak się stanie? Jestem więcej niż pewny, że jest to scenariusz realny.

Źródło: HTC

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...