You are here
HTC Wildfire E w drodze — Tajwańczycy mają plan artykuły News 

HTC Wildfire E w drodze — Tajwańczycy mają plan

W sieci pojawiła się informacja o tym, że tajwański producent smartfonów przygotowuje dla swoich klientów nowy model smartfona z niższej półki cenowej — HTC Wildfire E. Interesujące jest to, że wspomniany sprzęt miałby bazować na dawnym urządzeniu firmy, którego nazwa jest rozpoznawalna do dziś.

HTC Wildfire
fot. Pixabay

Dobrze pamiętam urządzenia HTC z rodziny Wildfire. Swojego czasu cieszyły się one nieprzyzwoitą popularnością, co niespecjalnie mnie dziwiło. HTC, które zbudowało potęgę na bazie Windows Mobie, świetnie odnajdywało się w świecie Androida. W zasadzie, to właśnie Tajwańczycy odpowiadali za pierwszy komercyjny smartfon z Zielonym Robotem na pokładzie. Atrakcyjna wizualnie konstrukcja, świetne wykonanie i znana wszystkim nakładka z charakterystycznym zegarem osiągnęła prawdziwy sukces, również sprzedażowy. Wygląda na to, że producent zamierza zagrać na sentymencie fanów smartfonów i wprowadzi do swojego portfolio HTC Wildfire.

HTC Wildfire E

O potencjalnym wprowadzeniu na rynek HTC Wildfire Epoinformował rosyjski serwis źródłowy, który twierdzi, że za lokalną dystrybucję modelu będzie odpowiadała firma ARK Device. Podmiot może być kojarzony z marką Nubia, a to oznacza, że nie jest to firma znikąd.

Sam smartfon miałby być przedstawicielem niższej półki cenowej i może stanowić jednie próbę przed szerszym wykorzystaniem marki Wildfire. Jeśli wierzyć doniesieniom urządzenie zostanie wyposażone w 5,45-calowy ekran o rozdzielczości HD+ i proporcjach 18:9. Za wydajność odpowie ośmiordzeniowy układ UniSoc SC9863, grafika PowerVR IM-G8322, 2 GB RAM i 32 GB pamięci na dane użytkownika. Nie znajdziemy tutaj niestety złącza audio Jack 3,5 mm ani portu USB-C. Producent postawił na leciwe już microUSB, co pozwoli na ograniczenie kosztów.

Zaskoczeniem może być podwójny aparat główny składający się z modułów 13 Mpix i 2 Mpix, a także przednia kamerka o rozdzielczości 5 Mpix. Na resztę informacji musimy niestety zaczekać.

Przystępne, choć interesujące rządzenia z niższej półki cenowej znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Mobiltelefon.ru

Related posts

Leave a Comment