You are here
Huawei Matebook E 2019 lepszy od Surface Go? artykuły News Sprzęt 

Huawei Matebook E 2019 lepszy od Surface Go?

Chiński koncern zaprezentował właśnie nową wersję komputera przenośnego, który równie dobrze możemy nazywać tabletem lub hybrydą. Matebook E 2019, bo o nim mowa stanowi bezpośrednią konkurencję Surface Go od Microsoftu, ale czy okaże się o niego atrakcyjniejszy?

Huawei Matebook E 2019
fot. Notebookitalia.it

Tablety nie radzą sobie na rynku zbyt dobrze. W zasadzie jedynym wygranym rzeczonego segmentu jest iPad od Apple. Swoich sił próbują naturalnie bezpośredni jego konkurenci, ale mimo starań tabletom Huawei oraz Samsunga nie udaje się podbić serc konsumentów. Z Matebook E 2019 może być jednak inaczej…

Matebook E 2019 — tablet, choć nie do końca

Nowy tablet z serii Matebook E jest dość nietypowym urządzeniem i reprezentuje bardzo wąski segment sprzętowy. W zasadzie jedynym sensownym konkurentem chińskiej myśli technicznej jest w tej materii Microsoft, którego Surface Go, choć ograniczony, prezentuje całkiem dobry poziom. Czy to oznacza, że Matebook E 2019 ma szansę stać się hitem sprzedaży? Tak i nie.

Przewidywania w kwestii popularności danego modelu tudzież jego sprzedaży detalicznej mają sens w przypadku popularnych kategorii sprzętowych. Z tabletami takimi jak rzeczona hybryda od Huawei jest nieco trudniej. Niemniej, w swojej wąskiej klasie sprzęt prezentuje się lepiej niż dobrze. Zobaczcie sami.

Matebook E 2019 pracuje pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 850, 4 lub 8 GB RAM oraz 128, lub 256 GB pamięci UFS. Architektura ARM ma do siebie to, że jest energooszczędna, a co za tym idzie, tablet powinien wykazywać długi czas pracy na jednym ładowaniu. Problemem ARM, czyli, jakby nie patrzyć, mobilnej platformy, może być jej ograniczenie w kwestii software’u. Windows 10 zainstalowany na tymże urządzeniu obsłuży w zasadzie jedynie aplikacje dostępne w Windows Store. Czy będzie to bolesne dla użytkownika? Szczerze wątpię, gdyż osoba o wyższych wymaganiach względem tabletu, sięgnie po inny produkt. Pozostała część specyfikacji poniżej:

  • Rdzenie 4 x Kryo 385 2,96 GHz, 4 x Kryo 385 1,7 GHz
  • Grafika Adreno 630
  • Modem LTE X20 Cat. 18
  • Wi-Fi ac
  • Bluetooth 4.1
  • NFC
  • USB-C
  • Audio mini Jack 3,5 mm
  • Czytnik linii papilarnych
  • Aparaty — 20 Mpix i 5 Mpix

Ekran, klawiatura i cena

Tytułowy Matebook otrzymał 12-calowy ekran o proporcjach 3:2 i rozdzielczości QHD+. Wyświetlacz pozwala na pracę z rysikiem i obsługuje aż 2048 punktów nacisku. Dołączana do tabletu klawiatura powstała na wzór tej znanej z Microsoft Surface Go, ale na ten moment nie jest w stanie powiedzieć nic na temat jej wygody. Wizualnie prezentuje się jednak nieco skromniej od domniemanego protoplasty.

Matebook E 2019 w Chinach kosztuje od 3999 juanów, co daje nam nieco ponad 2200 złotych. Urządzenie najprawdopodobniej trafi także na Stary Kontynent, ale obawiam się, że cena w Europie może wynieść około 3000 złotych. W tej kwocie znajdziemy wiele ciekawszych propozycji. Jakich? Wystarczy sprawdzić TUTAJ.

Źródło: Notebook Italia

Related posts

Leave a Comment