You are here
Huawei P40 wyląduje w sklepach wiosną 2020 roku artykuły News 

Huawei P40 wyląduje w sklepach wiosną 2020 roku

Mimo że Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro są urządzeniami pozbawionymi dostępu do usług Google, los modelu Huawei P40 i P40 Pro nie jest w tej kwestii przesądzony. Nie ma pewności, na ile producent będzie mógł współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Wiemy za to, że P40 trafi do sklepów wiosną przyszłego roku.

Huawei
fot. Pxhere

Amerykańsko-chińska wojna handlowa to realny problem dla Huawei. Producent nie może wygodnie współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami takimi jak Google. W efekcie nowe urządzenia koncernu nie wspierają usług Google. Oznacza to, że w Mate 30 i Mate 30 Pro nie uświadczymy aplikacji takich jak Gmail, Google Maps, Google Photos czy możliwości synchronizacji kontaktów. Prezydent USA stale przeciąga nałożenie „stałego bana” na Chiny, przez co dziś nie wiem do końca, czy Huawei P40 otrzyma brakujące Mate’owi 30 usług Google’a.

Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują wiosną przyszłego roku

Los P40-tki w wersji podstawowej i w wariancie Pro to jedna wielka niewiadoma. Na ten moment nie wiemy nic na temat specyfikacji technicznej urządzenia, a także na temat samej konstrukcji. Przecieki nie zdradzają niczego konkretnego. Wyjątkiem jest to, że urządzenie może wspierać tak zwane Huawei Mobile Services, czyli chińską alternatywę ekosystemu usług Google. Na dalsze informacje przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ale jeden z dyrektorów firmy, Richard Yuzdradził planowany termin premiery przyszłorocznych flagowców.

Huawei P40 i P40 Pro pojawią się na półkach sklepowych już wiosną przyszłego roku. Uściślając — chodzi o pierwszą połowę marca 2020. Jak sądzę, do czasu premiery rynkowej nie będziemy mieli pewności co do tego, czy w rzeczonych modelach zostaną zastosowane usługi Google’a. Jakby nie patrzeć, to właśnie od tej kwestii zależeć będzie globalna swobodna dostępność modelu.

Źródło

Related posts

Leave a Comment