You are here
Nowe przyciski w DualShock 4 – Sony pokazuje nowe rozwiązanie Gry konsole 

Nowe przyciski w DualShock 4 – Sony pokazuje nowe rozwiązanie

Jeżeli jesteście zapalonymi graczami, to zapewne nie jeden raz narzekaliście na to, że w klasycznym kontrolerze do PlayStation 4, czegoś wam brakuje. Sony widocznie było tego świadome, choć sporo czasu zajęło im zaproponowanie zmian w tej kwestii. Nowe przyciski w DualShock 4 wyglądają jednak na tyle interesująco i praktycznie, że z pewnością ucieszą wielu graczy.

Nowe przyciski w DualShock 4
Fot. Sony / Nowe przyciski w DualShock 4

Sony na rok przed premierą swojej nowej konsoli, postanowiło umilić czas oczekiwania na nią i wypuści na rynek Dualshock 4 Back Button Attachment. To „przystawka” do kontrolera, który dodawany jest do zestawu z konsolą i ma możliwość mapowania przycisków. Rozwiązanie może przydać się wszystkim tym, którzy z kontrolerem w dłoni spędzają długie godziny i chcieliby mieć więcej możliwości w trakcie samego grania.

Nowe przyciski w DualShock 4

Nowe przyciski w DualShock 4 będą miały możliwość dowolnego mapowania, a o tym, które czynności zostały przypisane, poinformuje nas mały OLED-owy wyświetlacz na urządzeniu. Można tam zaprogramować aż 16 akcji. Jako, że sprzęt powstał oficjalnie u Sony, gracze nie muszą obawiać się tego, że w którejś grze, coś może nie działać. Nowe przyciski w DualShock 4 to ciekawe rozwiązanie, które oczywiście nie pozbawia graczy możliwości podłączenia słuchawek. Przyciski podłącza się „od spodu” do gniazda microUSB, czyli też zakrywa oryginalne wejście miniJack 3.5 mm, ale Sony na szczęście w „przystawce” zrobiło odpowiednie wyjście.

Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że będzie można zapisać trzy różne profile dla przycisków, czyli będzie można je zmapować do kilku różnych gier jednocześnie. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się półprofesjonalnym graczom, a już na pewno tym, którzy uwielbiają rozgrywki sieciowe. Urządzenie trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie stycznia, a w Europie na sklepowe półki trafi dopiero 14 lutego. Ile trzeba za nie będzie zapłacić? Cena została ustalona na 29,99 euro, czyli około 130 złotych. Trochę dużo, ale z pewnością znajdą się na sprzęt chętni. Oby tylko pasował do nowych kontrolerów, które pojawią się przy okazji premiery PlayStation 5, ale o tym przekonamy się najwcześniej za kilka miesięcy, kiedy Sony zacznie dzielić się informacjami o nowej generacji konsoli.

Nowe konsole oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony PlayStation / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment