huaweiP9 750x300 1

Huawei P9 będzie mocnym flagowcem

Huawei konsekwentnie podąża swoją ścieżką. Producentowi taki ruch wyszedł na dobre, bo w ciągu zaledwie kilku lat, zbudował sobie pozycję na rynku, której konkurencja może mu tylko pozazdrościć. Czy Huawei P9 będzie kolejnym hitem?

 
huaweiP9 750x300 1
Wiele na to wskazuje. Poprzednik, czyli P8, doskonale poradził sobie na całym świecie, a szeroko zakrojona akcja marketingowa pokazała, że Huawei jest liczącym się graczem. W końcu trzecie miejsce na podium wśród producentów smartfonów, nie wzięło się znikąd. Nawet jeżeli nie wszystkie informacje odnośnie nowego flagowca zostaną potwierdzone, to i tak jest na co czekać.
Okazuje się, że na premierę Huawei P9 nie przyjdzie nam wyczekiwać aż tak długo, jak wcześniej można było zakładać. Smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany już w marcu przyszłego roku, czyli niemal równo rok po premierze P8. I również tym razem Huawei postanowiło podnieść sobie poprzeczkę. Wprawdzie nie wiadomo jeszcze jak wyglądać ma flagowiec, ale na zdjęciach, które prezentują fragment tylnego panelu widać dwie ciekawostki.
huaweiP9 750x300 2
Pierwszą jest miejsce na dwa obiektywy, czyli zabieg zyskujący ostatnio na popularności wśród producentów smartfonów. Nie zdziwimy się, jeżeli Huawei pójdzie tą drogą, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój produkt. Na tym samym zdjęciu widać, że P9 może pojawić się w dwóch wersjach. Nie wiadomo czym będą się od siebie różnić, ale nie jest to novum. Obecnie niemal każdy producent tak postępuje.
A co czeka na nas pod maską? Ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 z grafiką Mali-T880 MP4, a do tego 4 GB RAM. Takie połączenie powinno zapewnić maksymalną wydajność. Ta może się przydać. Być może Huawei zdecyduje się na rozdzielczość ekranu AMOLED na poziomie 2K (2560×1440 px) przy przekątnej 5,2 cala. Czy tak będzie w rzeczywistości? Miejmy nadzieję, że tak, choć w takim wypadku przydałby się naprawdę pojemny akumulator. Smartfon prawdopodobnie działać będzie na Android Marshmallow.
Huawei ma realną szansę wygryźć z rynku konkurencję. O ile nie zacznie popełniać błędów, które pogrzebały ostatnio HTC.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
________________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...