Concept PX – ładowanie indukcyjne peryferiów dla graczy od Mionix

Jednym z głównych zarzutów wobec urządzeń bezprzewodowych jest konieczność ich częstego ładowania. Nad wyeliminowaniem tego problemu pracuje już „Mionix” – szwedzki producent peryferiów dla graczy.

„Concept PX” może łączyć się z urządzeniami bezprzewodowo oraz przy pomocy kabla. Technologia ta ma umożliwić producentowi wyeliminowanie największego problemu, który dotyka bezprzewodowe sprzęty, czyli konieczności częstego ich ładowania. Panaceum może okazać się w tym wypadku ładowanie indukcyjne.

Jak wspomniana metoda ma działać w praktyce? Gryzonia kładziemy na zaawansowanej technicznie podkładce. Od momentu zetknięcia się myszy z mousepadem automatycznie dostarczana jest jej energia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie podłączyć do komputera, bądź laptopa za pomocą kabla.

Tych, którzy już odkładają fundusze na „PX”, muszę niestety zmartwić. Gadżet jest w fazie konceptu i na ten moment nie wiadomo kiedy dokładnie „Concept PX” zadebiutuje na rynku. Wiemy jedynie, że projekt jest rozwijany od dłuższego czasu i według zapewnień firmy „Mionix” ma być zupełnie nową kategorią myszy bezprzewodowej. Opisywane rozwiązanie wyróżniono w 2014 roku nagrodą „Best of CES Awards” przyznaną przez organizatorów największych targów elektroniki użytkowej w Las Vegas.

Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż innowacyjne urządzenie przedsiębiorstwa rodem ze Skandynawii trafi na półki sklepowe.

Źródło: Mionix

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...