You are here
Huawei P9 Lite – kiedy doczekamy się smartfona i czego możemy oczekiwać News 

Huawei P9 Lite – kiedy doczekamy się smartfona i czego możemy oczekiwać

Huawei P9 Lite jest urządzeniem, na które czekamy z zapartym tchem. Co może znaleźć się pod maską?

P9Lite 750x300

Chińska marka zaskoczyła podczas prezentacji swoich nowych urządzeń. I nie chodzi tutaj o fenomenalne smartfony Huawei P9 i P9 Plus, bo tego, że będą doskonałe spodziewaliśmy się już od dawna. Przecież przecieki na ten temat pojawiały się od dawna, a większość z nich znalazła potwierdzenie w rzeczywistości. Zaskoczeniem było to, że otrzymaliśmy „tylko” dwa sprzęty z serii P. Miało być ich kilka, a w tym wersja Lite.

I właśnie ta odsłona nowego Huawei wydaje się być tą najbardziej oczekiwaną. Po świetnym przyjęciu Huawei P8 Lite wszyscy spodziewali się, że P9 również zostanie w pewien sposób odchudzony. I tak się stanie, tylko nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy. Dlaczego w ogóle Lite wywołuje takie emocje? Bo mimo pewnych niedoróbek, urządzenie oferowało za naprawdę przystępne pieniądze bardzo dobrą specyfikację. Wprawdzie wygląd trochę oszukiwał i musieliśmy w przypadku P8 Lite zmagać się z plastikowymi pleckami, to można to było jakoś przeboleć.

P9Lite 750x300 1

Huawei P9 Lite może okazać się sprzętem, który będzie się lepiej sprzedawał niż standardowa P9. Dużo zależy od tego, co producent da w zamian. Nie ma co się oszukiwać, nie dostaniemy tak dobrej specyfikacji jak w normalnej wersji, ale Lite ma być budżetowcem. Najbardziej może boleć fakt, że zostanie zlikwidowana najprawdopodobniej charakterystyczna cecha smartfona, czyli podwójny obiektyw od Leica. W zamian pojawić ma się standardowy aparat z matrycą 13 Mpix oraz jedną diodą doświetlającą. Czyli, bez szaleństw, ale to było do przewidzenia. Cena regularna za P9 to ponad 2 tysiące złotych, a Lite powinno kosztować o połowę mniej by przyciągnąć do siebie klientów. Cięcia być więc muszą.

Za to rozmiar ma zostać taki sam i przekątna wyświetlacza to dalej 5,2 cala (1080p, 423 ppi). Nie wiadomo co znajdzie się pod maską. Procesor na pewno będzie należał do średniej półki, ale który Kirin znajdzie się na pokładzie pozostaje tajemnicą. Prawdopodobnie zostaną wypuszczone dwie wersje P9 Lite, gdzie jedna dostanie Snapdragona. Pamięć RAM to 2 lub 3 GB, a na dane 16 GB i miejsce na kartę microSD (do 128 GB). Bateria ma mieć pojemność 3000 mAh, a dodatkowo pojawić ma się czytnik linii papilarnych.

Jeżeli Huawei nie przesadzi z ceną to P9 Lite będzie wielkim hitem.

Źródło: GSMArena/HiTechMail
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment