Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple

Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple – tak się robi marketing

Stało się to co zwykle, kiedy Apple wypuszcza nowe smartfony. W oficjalnych sklepach na całym świecie ustawiają się kolejki, by kupić sprzęt od razu po otwarciu. Firma zapewne już zaciera ręce, a tymczasem jej konkurencja postanowiła się lekko zabawić. Otóż Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple, którzy czekają w kolejkach. Po co?

Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple

Jak zapewne większość z was, drodzy czytelnicy, już wie, Apple nie specjalnie lubi chwalić się pojemnością akumulatorów w swoich nowych smartfonach. O tym, ile mAh mają poszczególnie modele (dla przypomnienia iPhone Xr, iPhone Xs oraz Xs Max), przeczytacie pod tym adresem. Sytuację postanowiło wykorzystać Huawei, które wyciągnęło pomocną dłoń do osób czekających w kolejkach pod Apple Store.

Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple

W Singapurze doszło do dość nietypowej akcji, która częściowo była marketingiem Huawei, a częściowo naigrywaniem się z Apple. Co się takiego stało? Otóż pracownicy Huawei podchodzili do ludzi czekających na otwarcie Apple Store i rozdawali im powerbanki. Chodzi oczywiście o podkreślenie tego, że w smartfonach Huawei, akumulatory są o wiele pojemniejsze niż w iPhone’ach. Darmowe powerbanki miały umilić i zapewnić odpowiednią dawkę energii dla urządzeń, które już posiadali czekający pod sklepem.

Huawei rozdaje powerbanki fanom Apple w Singpaurze, ale to nie jedyna akcja marketingowa przeprowadzona przez firmę. Jej oddział w Wielkiej Brytanii postanowił zrobić coś innego, ale także powiązanego z akumulatorami w iPhone’ach. Pod jednym ze sklepów Apple ustawiono specjalny samochód, który serwował… soki. Żeby było zabawniej, wśród nich zabrakło jabłkowych. I tutaj, podobnie jak w przypadku Singapuru, także można było podładować smartfona, ale tym razem trzeba było podejść do samochodu Huawei. Soki za to roznoszone były już przez pracowników firmy, którzy zapewne przypominali także o tym, że już 16 października zobaczymy nowego Huawei Mate 20.

Nowe smartfony i powerbanki dostaniecie także w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: GSM Arena / Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...