You are here
Huawei wraca do gry – USA kapituluje, a przynajmniej na teraz artykuły News 

Huawei wraca do gry – USA kapituluje, a przynajmniej na teraz

Nie będzie wielkiej wojny handlowej, a przynajmniej nie zanosi się na to. Tak możemy wnioskować po słowach amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który jednak się ugiął i zakaz sprzedaży sprzętów ma nie wejść w grę. Tak, Huawei wraca do gry, a przynajmniej na ten moment na to wygląda.

Huawei wraca do gry
Huawei wraca do gry

Takiej zmiany podejścia, chyba nikt się nie spodziewał. Dziś dowiedzieliśmy się bowiem, że decyzja o tym, żeby wpisać Huawei na „czarną listę” producentów, którzy nie mogą sprzedawać swoich sprzętów na terenie Stanów Zjednoczonych, została anulowana. Czy to oznacza, że chińska firma wróci do gry w pełnej chwale? Na to jeszcze za wcześnie, ale zdecydowanie Huawei ma teraz powody do świętowania, choć trudno będzie mu odzyskać zaufanie klientów i odrobić straty, które już poniósł.

Huawei wraca do gry

Tak, Huawei wraca do gry. Firmy ze Stanów Zjednoczonych nie były zadowolone z tego, że taki zakaz w ogóle się pojawił, więc prezydent Donald Trump chyba musiał schować swoją dumę do kieszeni i pod naciskami zmienić decyzję odnośnie chińskiego producenta. Takie informacje przynosi nam w ten piękny sobotni poranek polski Business Insider, gdzie możemy przeczytać wypowiedź Trumpa.

“Zgodziłem się, że pozwolę, aby (amerykańskie firmy) w dalszym ciągu sprzedawały te produkty.”

Prezydent dodał także, że firmy z USA „ (…) nie były do końca zadowolone.” To wielka decyzja, bo sprawia, że sam sprzęt nie tylko będzie mógł się pojawiać na rynku, ale także i podmioty związane z elektroniką mogą dalej współpracować z Huawei. Chodzi oczywiście o Google oraz Microsoft, choć nie tylko. Co więcej, Donald Trump wypowiedział się także odnośnie zamiaru wprowadzenia nowych ceł na towary z Chin i wygląda na to, że na ten moment nie zostaną one wprowadzone.

„Będziemy kontynuować negocjacje tam, gdzie je przerwaliśmy, by sprawdzić, czy uda się zawrzeć umowę.”

Co dalej z Huawei?

I choć Huawei wraca do gry to bardzo trudno będzie mu teraz odrobić poniesione już przez tą sprawę straty. Klienci zaczęli się od firmy odwracać, sklepy przyjmowały zwroty sprzętów, a w social media wybuchały burze co kilka chwil. Huawei zaczął już intensywne prace nad swoim systemem operacyjnym, więc niewykluczone, że powrót do współpracy z Google będzie tylko chwilowy, a w przyszłości na urządzeniach producenta zagości zupełnie inne oprogramowanie. Dobrze, że cofnięto zakaz współpracy, ale mleko się już rozlało. Miejmy tylko nadzieję, że do takich sytuacji już nigdy więcej nie dojdzie, bo poniesione szkody zapewne będą kosztowały wiele miejsc pracy. I to osób, które nie miały z zakazem sprzedaży i współpracy, nic wspólnego.

Nowe smartofny znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Business Insider / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment