Wyzwanie w Days Gone

Wyzwanie w Days Gone dostępne – horda czeka na ambitnych graczy

Do tej pory pojawiło się już kilkanaście patch’y do najnowszej gry ze studia Bend. Ten ostatni przyniósł jednak coś więcej, niż tylko poprawki o których napisaliśmy dla was w dalszej części artykułu. Przyniósł także pierwsze wyzwanie w Days Gone, które twórcy obiecali, że będą dodawać regularnie. Słowa dotrzymali, a co otrzymali w takim razie posiadacze PlayStation 4?

Wyzwanie w Days Gone
Wyzwanie w Days Gone

Liczba poprawek, której doczekało się Days Gone może przyprawić o zawrót głowy, ale tym razem oprócz nich gracze dostają także coś zupełnie innego. Twórcy nowego IP zapowiedzieli bowiem, że w tytule zaczną pojawiać się darmowe wyzwania i tak właśnie się stało. Patch 1.21 przynosi pierwsze z nich, a kolejne mają pojawiać się regularnie. Wspominano o cotygodniowych emisjach i miejmy nadzieję, że Bend Studio dotrzyma danego fanom słowa.

Wyzwanie w Days Gone

Pierwsze wyzwanie w Days Gone nowi nazwę „Surrender”, co można przetłumaczyć, jako „Otoczony”. I takie graczy czeka właśnie zadanie, bo przyjdzie im się zmierzyć w nieskończoną hordą, która nie da im spokoju. Raczej nikt nie ma szans wyjść z takiej bitwy zwycięsko, ale też nie chodzi o to. Chodzi bowiem o to, żeby jak najdłużej utrzymać się przy życiu, kiedy jesteśmy atakowani przez zarażonych. Czas na wykonanie wyzwania w Days Gone wydłuża się w momencie, kiedy uda nam się „zdjąć” świrusy czy maksymalizując swoje wyniki punktowe.

Każdy, kto w trakcie gry natknął się już na hordę, ten doskonale wie, że jej pokonanie nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie wtedy, kiedy brakuje nam amunicji, bomb czy porozrzucanych w okolicy pułapek. Walka w Days Gone wciąga jednak na tyle, że warto spróbować sowich sił w pierwszym z wyzwań przygotowanych przez Bend Studio. Oczywiście pojawiły się także nowe trofea, które można zdobyć za wykonywanie poszczególnych zadań. A jakie poprawki przyniósł Patch 1.21?

Lista poprawek w Days Gone

Po pierwsze poprawiono denerwujące błędy, które jednak nie trafiały się każdemu graczowi. Podczas wykonywania misji „Dużo chorych ludzi”, Lisa nie będzie się „zacinała”, co uniemożliwiało dokończenie zadania. Kiedy ukończymy misję „Nie chcesz wiedzieć” pojawi się możliwość zebrania wszystkich przedmiotów, czego wcześniej nie dało się zrobić. Sam patch 1.21 przynosi także szereg ogólnych poprawek, które wpływały na rozgrywkę. Największą z nich jest chyba ta, gdzie podnoszenie oraz zmienianie broni, która leży na ziemi, znajduje się teraz pod przyciskiem z grafiką trójkąta.

Do tego dochodzą poprawki w kwestii renderowania czy wczytywania tekstur, ale również i tego, że horda potrafi poprawnie już przedzierać się przez okna. Generalnie i tak najważniejsze jest to, że pojawiło się pierwsze wyzwanie w Days Gone. Dobrze, że twórcy dalej rozwijają grę, bo pomimo dość mieszanych recenzji na początku, tytuł jest naprawdę przyjemną produkcją. Warto się z nią zapoznać, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Reddit / Bend Studio / Sony / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....