Huawei-Logo

Huawei zapowiada premierę nowego smartfonu i chwali się wynikami sprzedaży

Bez wątpienia Huawei jest jednym z tych producentów smartfonów, którzy w ciężkich czasach radzą sobie zaskakująco dobrze. Nie dość, że sprzedaż urządzeń rośnie, to Chińczycy szykują się do premiery kolejnego modelu.

Huawei-Logo

Huawei jest na chwile obecną trzecim producentem smartfonów na świecie, tuż za Samsungiem i Apple. We współpracy z Google przygotował nowego Nexusa 6P, tak więc widać, że firma jest ceniona na rynku. Najnowsze statystki dotyczące sprzedaży to potwierdzają. W trzecim kwartale 2015 roku Huawei dostarczył 27,4 mln sztuk telefonów. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku jest to wzrost o 63%. Co ciekawe, aż 33% z tych urządzeń stanowią aparaty ze średniej lub wyższej półki, takie jak Huawei P7, P8 Mate 7 czy też Mate S. Chiński producent poinformował również świat o premierze nowego smartfonu, jakim jest Mate 8. Prezentacja odbędzie się 26 listopada. Specyfikacja słuchawki nie jest znana, jednak są pewne przypuszczenia. Procesorem napędzającym Mate 8 może być Kirin 950. Wykorzystany wyświetlacz będzie miał 6 cali i rozdzielczość QHD. Na pokładzie ma się także znaleźć 4 GB pamięci RAM, wejście na dwie karty Sim, a wbudowany dysk ma mieć aż 64 GB miejsca na dane.

Patrząc na to, co robi Huawei, zanosi się na to, że Samsung może mieć poważnego konkurenta w Androidowym świecie. Fakt, że Google zadecydował się na współpracę właśnie z tym producentem pokazuje, jak silna jest jego pozycja na rynku. Już pod koniec miesiąca zobaczymy Mate 8, który może jeszcze powiększyć zyski firmy. Huawei jest producentem, któremu warto się przyglądać i podczas zakupu nowego smartofona warto zwrócić uwagę właśnie na portfolio Chińczyków.

źródło: Huawei, phonearena
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...