1MicrosoftGarage750x300

Hub Keyboard z „garażu” Microsoftu trafia do Google Play

Zespół Microsoft Garage pracuje w pocie czoła, tylko po to, aby powstawały perełki takie jak Hub Keyboard. Pytanie, czy tytułowa aplikacja przypadnie do gustu użytkownikom Androida, którzy prawdę mówiąc, czekali raczej na klawiaturę Word Flow.

1MicrosoftGarage750x300

Nie sposób nie zauważyć tego, że Microsoft skupił się na dopieszczaniu konkurencyjnych platform mobilnych. Teoretycznie w dalszym ciągu rozwija mobilne kafelki, jednak pierwszeństwo w „testowaniu” nowych rozwiązań ma Android, choć i użytkownicy iOS-a nie powinni narzekać. Przygotowania do „ugotowania” własnego ROM-u, wypełnionego usługami giganta? Całkiem możliwe, choć podejrzewam, że na Microsoftową wersję Zielonego Robota przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zostawmy gdybanie o przyszłości firmy w spokoju, a zajmijmy się tematem wpisu, czyli nową aplikacją Hub Keyboard, za której stworzenie odpowiada zespół Microsoft Garage.

Sam układ klawiatury wydaje się wygodny, choć tylko w przypadku użytkowania na mniejszym ekranie. Oczywiście to tylko pierwsze wrażenia i nie ukrywam, że przez najbliższe dni testowania klawiatury moje zdanie może zmienić się diametralnie. Nie mniej jednak prawdziwą siłą tegoż jakże ważnego elementu każdego mobilnego systemu są dodatki, dzięki którym wprowadzimy treści jeszcze wygodniej.

Poza standardowym „układem” dostajemy do dyspozycji dodatkowy pasek, z poziomu którego umieścimy w naszej wiadomości teksty ze schowka, dokumenty zapisane w OneDrive czy udostępnimy kontakty (zarówno te z telefonu, jak i te z chmury). Mało tego, jeśli tylko zajdzie potrzeba, będziemy mogli przetłumaczyć wpisywany przez nas tekst na inny język i to w czasie rzeczywistym. Brawo – ficzery godne giganta branży.

http://www.youtube.com/watch?v=6ozUd7rEx-s

Niestety nie jestem pewien, czy tego właśnie oczekują fani Androida, którzy do niedawna patrzyli z zazdrością na klawiaturę Word Flow znaną z Windows Phone 8. Cóż, prostota, genialny system przewidywania słów i nieprzeładowany dodatkami interfejs kusiły. Hub Keyboard wydaje się na chwilę obecną przeciwieństwem WF, a szkoda.

Aplikacja jest już dostępna w Google Play, ale niestety nie pobierzemy jej z polskiej lokalizacji. Jeśli jednak bardzo zależy wam na przetestowaniu rozwiązania, koniecznie odwiedźcie ten adres i pobierzcie plik APK do samodzielnej instalacji.

Źródła: TheVerge, Google Play, ApkMirror.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...