Windows10

Hybryda smartfonu z laptopem? Dzisiejsza konferencja Microsoftu może zaskoczyć wszystkich…

Już o godzinie 18 czasu polskiego rozpocznie się event giganta z Redmond, którego tematem przewodnim będzie Windows 10. Czy oprócz „kolejnych” wersji okienek zobaczymy również nowe urządzenia Microsoftu?

Windows10

Stary, konserwatywny i oporny na zmiany Microsoft, jaki do tej pory znaliśmy, powoli odchodzi w zapomnienie. Jego miejsce zajmuje ten nowy, otwarty na innowacje oraz głosy użytkowników i aż dziw bierze, że mówimy o jednej firmie. Działania koncernu na przestrzeni ostatnich miesięcy zwyczajnie zaskakują i to pozytywnie, czego efektem jest pozytywny odbiór nowego Windows 10 (Technical Preview).

Niestety, wspomniany system (we wczesnej wersji rozwojowej) poznały jedynie osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w programie Windows Insider. Tych, co prawda jest całkiem sporo, jednak nie zdołały się one zapoznać z większością zapowiedzianych przez Microsoftu ficzerów. Dlaczego? Powód jest prozaiczny – nie zostały one umieszczone w wersji poglądowej OSu.

Na szczęście już dziś Microsoft zdradzi, co dokładnie czeka całą platformę Windows. Na chwilę obecną wiadomo tylko tyle, że oprogramowanie desktopowe zostanie połączone z tabletowym Windows RT oraz smartfonowym Windows Phone, co mnie osobiście cieszy. Myślę, że deweloperów również, gdyż znacząco usprawni to proces pisania, tudzież portowania aplikacji na nowe okienka.

Wszystko to jak już wspomniałem cieszy, jednak prawdziwym gwoździem wieczoru może okazać się hybryda, będąca połączeniem smartfonu z laptopem. Tak przynajmniej twierdzą bliżej nieokreślone źródła serwisu Theinformation. Osobiście śmiem w to wątpić, co absolutnie nie znaczy, że taki przebieg wydarzenia by mnie zasmucił. Przeciwnie – premierą takiego sprzętu Microsoft zyskałby w moich oczach jeszcze więcej.

Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać aż na zegarze wybije godzina 18. Bądźcie z nami.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...