I have a DREAM – bułgarska wizja gier.

Animacja Studia Vaya z Bułgarii została nominowana do tegorocznej nagrody Fubiz Awards 2013. Praca „po godzinach” się opłaciła…

Pięcioosobowy zespół bułgarskich artystów przez sześć miesięcy ciężko pracował nad konceptem gier, które mogłyby nadejść w kolejnej generacji. Efekt wyszedł o tyle dobrze, że projekt został nominowany do Fubiz Awards 2013, w kategorii na najlepszą animację.

Mimo tego, że to tylko animacja, która jest łatwiejsza do zrealizowania, niż standardowa gra, to i tak robi wrażenie. Niejedna gra chciałaby zawierać w sobie elementy ukazane w klipie. Fotorealistyczne sekwencje miejskie, zapierająca dech w piersi dżungla, czy ukazany w animacji wyścig na pustyni pobudzają wyobraźnię.

http://www.youtube.com/watch?v=KQ4pUAoK_h4

Nie wszystkie składniki okazały się udane. Np. woda czy dym, ale i tak produkcja pozostawia po sobie znacznie lepsze odczucia niż to, co przedstawiają gry w obecnej generacji. Osobiście czekam na to, aż zakończy się gonitwa za wodotryskami graficznymi, a twórcy skupią się bardziej nad samą fabułą oraz mechaniką rozgrywki.

Z wynikami plebiscytu zapoznać się można tutaj, a więcej projektów zespołu Vaya Studio do obejżenia na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...