I have a DREAM – bułgarska wizja gier.

Animacja Studia Vaya z Bułgarii została nominowana do tegorocznej nagrody Fubiz Awards 2013. Praca „po godzinach” się opłaciła…

Pięcioosobowy zespół bułgarskich artystów przez sześć miesięcy ciężko pracował nad konceptem gier, które mogłyby nadejść w kolejnej generacji. Efekt wyszedł o tyle dobrze, że projekt został nominowany do Fubiz Awards 2013, w kategorii na najlepszą animację.

Mimo tego, że to tylko animacja, która jest łatwiejsza do zrealizowania, niż standardowa gra, to i tak robi wrażenie. Niejedna gra chciałaby zawierać w sobie elementy ukazane w klipie. Fotorealistyczne sekwencje miejskie, zapierająca dech w piersi dżungla, czy ukazany w animacji wyścig na pustyni pobudzają wyobraźnię.

http://www.youtube.com/watch?v=KQ4pUAoK_h4

Nie wszystkie składniki okazały się udane. Np. woda czy dym, ale i tak produkcja pozostawia po sobie znacznie lepsze odczucia niż to, co przedstawiają gry w obecnej generacji. Osobiście czekam na to, aż zakończy się gonitwa za wodotryskami graficznymi, a twórcy skupią się bardziej nad samą fabułą oraz mechaniką rozgrywki.

Z wynikami plebiscytu zapoznać się można tutaj, a więcej projektów zespołu Vaya Studio do obejżenia na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...