Ładowanie smartfona w mniej niż minutę?

Pewna 18 letnia mieszkanka Kalifornii jest autorem wynalazku, który może pozwolić na naładowanie baterii smartfona w 20 – 30 sekund (maksymalnie minutę)…

 eesha750x300

Sam pomysł skrócenia czasu ładowania nie jest niczym nowym. Na początku roku dwóch badaczy Uniwersytetu w Kalifornii opracowało akumulator, który pełną pojemność osiągnie po 5 sekundach. Nie mniej jednak to, czego dokonała licealistka zasługuje na uznanie i moi zdaniem wyróżnienie Fundacji Młodych Naukowców Intel było słuszne. Dodatkowo Eesha Khare otrzyma czek na 50 000 $.

http://www.youtube.com/watch?v=Ug1BBMtVYgI

Dziewczyna użyła super kondensatorów charakteryzujących się dużą pojemnością oraz skróconym czasem ładowania do zasilenia żarówki LED. Pracownicy Intel są pewni, że równie łatwo można zastosować rozwiązanie w akumulatorach telefonów komórkowych. Zastanawiająca jest opieszałość producentów smartfonów przy pracach związanych ze zwiększeniem żywotności akumulatorów. Czyżby to nie leżało w ich interesie?

Całkiem prawdopodobne, gdyż w pewnych stopniu mogłoby nas to zniechęcić do wymiany urządzenia na nowszy model. Po co kupować nowy telefon skoro bateria w obecnym trzyma jeszcze całkiem przyzwoicie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób… szczególnie starszych.

Jakby nie patrzeć kontynuacja pomysłu Eeashy może okazać się przełomem.

źródło:  www.geek.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...