LG G Watch R 03

[IFA 2014] Nowości w ofercie LG

W ubiegłym tygodniu na terenie berlińskich targów południowokoreański producent zaprezentował swoje nowe urządzenia wśród których znalazły się: nowe telewizory, smartwatch oraz dwa interesujące smartfony.

LG G Watch R 03

Na pierwszy ogień pójdzie LG G Watch R, czyli inteligentny zegarek, który za sprawą okrągłego wyświetlacza stał się bezpośrednim konkurentem Moto 360 od Motoroli.

Urządzenie, podobnie jak poprzedni G Watch pracuje pod kontrolą systemu Android Wear, czyli autorskiej platformy Google dedykowanej tzw. gadżetom ubieralnym. Tym, co wyróżnia opisywany model od konkurencyjnych produktów jest wyjątkowy ekran. Dlaczego wyjątkowy? Mamy tu do czynienia z okrągłym wyświetlaczem, którego powierzchnia jest w 100% wykorzystywana jako przestrzeń robocza. W przypadku Moto 360 dolny pasek był jedynie bezużytecznym elementem.

Bez tytułu

Skoro jesteśmy przy ekranie – producent zdecydował się na 1,3-calowy P-OLED, cechujący się wyjątkową czytelnością nawet w silnym świetle słonecznym. Czy zapewniania dotyczące czytelności znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Raczej tak, gdyż przy silnym oświetleniu wyświetlacz radzi sobie całkiem nieźle. Rozdzielczość obrazu 320 x 320, czyli całkiem przyzwoicie jak na tak niewielkie urządzenie.

LG G Watch R 1

Za sprawną pracę zegarka odpowiadają: układ Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1.2 GH oraz 512 MB pamięci RAM. Uzupełnieniem konfiguracji jest tutaj 4 GB pamięci na dane użytkownika oraz bateria o pojemności 410 mAh, która z powodzeniem powinno wystarczyć na pełny dzień pracy gadżetu na jednym ładowaniu.

Smartwatch uzyskał certyfikat IP67, co oznacza, że możemy go używać pod wodą (do 1m) przez okres 30 minut.

L Fino oraz L Bello – czyli nowe niedrogie smartfony

LG L BELLO

Obydwa urządzenia są skierowane dla osób młodszych oraz tych, które dopiero zaczynają przygodę ze smartfonami. Poprawna specyfikacja techniczna, niska cena oraz funkcje przeniesione z flagowego modelu G3 – wszystko to czyni ze wspomnianych słuchawek atrakcyjną alternatywę dla droższych modeli.

L Fino został wyposażony w rozsądny, choć dla niektórych zbyt mały wyświetlacz o przekątnej 4.5-cala, pracujący w rozdzielczości 480 x 800 pix (207 PPI), 1GB RAM oraz baterię o pojemności 1900 mAh. Za sprawną pracę systemu Android KitKat 4.4.2 odpowiada czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 Ghz.

LG L FINO

L Bello może pochwalić się mocniejszą konfiguracją, choć procesor, którego taktowanie zostało podniesione w stosunku do L Fino o 100 MHz, będzie miał do obsłużenia większą powierzchnię ekranu (5-cali) oraz rozdzielczość 854 x 480 pix. Na plus należy zaliczyć większą (2540 mAh) baterię.

Obydwa urządzenia posiadają tylne aparaty o rozdzielczości 8Mpix. Cena L Fino oraz L Bello nie została jeszcze ustalona, lecz już teraz wiadomo, że będzie ona stosunkowo niska.

OLED 4K, Ultra HD oraz 89-calowy TV o rozdzielczości 8K – telewizory od LG zachwycają

LG 5 IFA

Stoiska koreańskiego producenta na targach IFA wypełnione zostały nowymi i to nie byle jakimi produktami. Największe emocje wzbudził 98-calowy „potwór”, który potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 8K, czyli aż 7680 x 4320 pikseli. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką przyjemność z oglądania może przynieść obcowanie z tymże urządzeniem.

Kolejnym produktem wartym zainteresowania okazał się 77-calowy telewizor OLED wyposażony w elastyczny ekran. Co w nim wyjątkowego? Otóż biorąc pod uwagę czynniki takie jak ilość osób przed TV potrafi automatycznie dostosować stopień wygięcia wyświetlacza. Imponujące prawda?

Naturalnie wyżej wymienione TV nie były jedynymi zaprezentowanymi podczas berlińskich targów IFA. Producent pokazał nową linię Ultra HD, w skład której wchodzą telewizory o przekątnej od 49 do 105-cali.

LG 2 IFA

Mimo wszystko pozostał pewien niedosyt. Spodziewałem się zastosowania technologii, o których Sony pomyślało już wcześniej tj. HDR. Mimo wszystko, nowe urządzenia robią wrażenie, choć jak nie trudno się domyślić niewielu będzie mogło pozwolić sobie na zakup najciekawszych z nich.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...