sony-750x300

[IFA 2014] Nowości w ofercie Sony – Japończycy zaprezentowali smartfony, aparaty oraz urządzenia z kategorii wearable…

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Flagowiec, smartwatch czy aparat – właśnie takie miałem oczekiwania wobec Sony. Okazuje się jednak, że Japończycy postanowili pokazać światu znacznie więcej urządzeń i to nie byle jakich.

sony-750x300

Xperia Z3

Zacznijmy od smartfonów. Jak nie trudno się domyślić głównym punktem prezentacji był następca topowego Z2 – model Z3. Niestety, jestem lekko zawiedziony, gdyż zmiany w stosunku do poprzednika są mizerne. Z drugiej jednak strony odstęp pomiędzy wprowadzeniem tych dwóch urządzeń na rynek wynosił jedynie pół roku, zaś w przypadku flagowców konkurencji jest to przynajmniej 12 miesięcy.

sony-xperia-z3-01

Przejdźmy do konkretów. W kwestii wyglądu zmieniło się niewiele – właściwie możemy mówić tutaj o delikatnym odświeżeniu designu. Same podzespoły nie doczekały się potężnego upgrade’u – taktowanie procesora o 200 Mhz wyższe, mniejszy akumulator, lepszy obiektyw. To tyle, ponieważ ilość pamięci RAM, rozdzielczość, ekran oraz inne elementy nie różnią się niczym od tych zastosowanych w Z2.

Xperia Z3 Compact

W przypadku pomniejszonej wersji flagowca sytuacja wygląda nieco lepiej. Na pierwszy ogień poszła sama bryła urządzenia i tak otrzymaliśmy: zaokrąglone krawędzie, dłuższy ekran, cieńsze ramki oraz obwódkę z tworzywa sztucznego.

xperia-z3-compact-white-1240x840-f40248bb3132354ba48c58041e244284

Co jeszcze uległo zmianie? Użytkownik otrzyma do swojej dyspozycji baterię o 300 mAh większą oraz nowy procesor Snapdragon 801. Sama specyfikacja techniczna nie odbiega od tej z flagowego modelu, nie licząc ekranu, co wcale nie musi być wadą. 720p przy takiej konfiguracji? To musi działać ultra-płynnie.

Smartwatch 3

Kolejnym urządzeniem pokazanym podczas konferencji poprzedzającej IFA jest inteligentny zegarek. Tym razem Sony zrezygnował z autorskiej platformy systemowej na rzecz, coraz popularniejszego Android Wear, przez co produkt może konkurować z czasomierzami takich gigantów jak Samsung czy LG.

zegareczekSony

W środku znajdziemy czterordzeniową jednostkę Qualcomm’a (Cortex-A7), 512 MB pamięci operacyjnej RAM oraz 4 GB flash. Bateria o pojemności 420 mAh według zapewnień producenta wystarczy na maksymalnie 2 dni pracy urządzenia, którego 1,6-calowy ekran, wyświetla obraz w rozdzielczości 320×320 pikseli.

Cena? 230 Euro – właśnie tyle przyjdzie nam zapłacić za produkt Sony.

SmartBand Talk

Urządzenia do mierzenia naszej aktywności zyskują na popularności. Sony pamięta i o tym, czego efektem jest wspomniana opaska, wyposażony w 1,4-calowy ekran korzystający z technologii e-ink, NFC, Bluetooth akcelerometr oraz wysokościomierz. Jego głównym zadaniem jest zbieranie informacji na temat tego jak spędzamy dzień, co następnie możemy analizować za pomocą specjalnej aplikacji.

Opaseczka

Jeśli macie w zanadrzu 160 Euro i szukacie tego typu gadżetu – gorąco polecamy.

To nie wszystko, gdyż Sony pokazało również nowe bez korpusowe aparaty, lecz o nich w osobnym wpisie.

Źródło: Sony Mobile

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...