Samsung Gear VR na IFA 2014

Na odbywających się berlińskich targach IFA 2014, południowokoreański producent zaprezentował swój pomysł na gogle wirtualnej rzeczywistości. Czy ma szansę konkurować z Oculus Rift lub okularami Sony?

Najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest brak własnego wyświetlacza. Właśnie ten element wyróżnia produkt Samsunga na tle konkurencji w postaci Projekt Morpheus (Sony) oraz Oculus Rift (Oculus VR). Gogle od Samsunga do działania wymagają Galaxy Note 4. Smartfon podobnie jak ma to miejsce w przypadku googlowskiego CardBoarda umieszcza się w przedniej części urządzenia i podpina pod gniazdo micro USB. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zobaczy 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (Quad HD Super AMOLED) i kącie widzenia równym 96 stopniom.

Po prawej stronie gogli znajdziemy: touchpad służący do obsługi telefonu oraz uruchamiania aplikacji, przycisk głośności oraz buton cofania. Gogle wyposażono w żyroskop oraz akcelerometr. Niestety brak śledzenia naszej pozycji w przestrzeni ogranicza reakcje urządzenia wyłącznie do ruchów głową w układzie horyzontalnym. Na tym polu zdecydowanie wygrywają okulary od Oculus VR.

Plusami urządzenia od Koreańczyków jest wyposażenie ich w czytnik kart pamięci MicroSD, bezprzewodowa komunikacja. Opóźnienie ma zostać zminimalizowane do 20 ms. Jednak, tych kilka pozytywnych informacji nie zamydli oczu znającym się na rzeczy użytkownikom. Brak kompatybilności ze smartfonami innych producentów, możliwość reakcji urządzenia wyłącznie na ruchy góra-dół, mała ilość panoramicznych filmów 3D powodują lekkie zawiedzenie i sprawiają wrażenie, iż produkt stworzony został z myślą o fanach sprzętu z przedrostkiem „Gear” w nazwie…

http://www.youtube.com/watch?v=_S6Bpd5Oo4Q

Ze specyfikacją Gear VR zapoznać się możecie poniżej:

Gear VR

Obiektyw

96˚ pole widzenia

Czujniki

akcelerator, żyroskop, czujnik magnetyczny, czujnik zbliżeniowy

Opóźnienie

< 20 ms

Regulacja ogniskowej

Obejmuje krótkowidzenie / dalekowidzenie

Zakres rozstawu źrenic

55 ~ 71 mm

Interfejs użytkownika

Panel dotykowy, przycisk „powrót”, przycisk regulacji głośności

Połączenie

łącze microUSB 1.1 do GALAXY Note 4

Wymiary

198(S) x 116(D) x 90(W) mm

Treść

Dostępna w sklepie Oculus

Dołączona karta microSD (16GB): Kolekcja 360-stopniowych filmów i trójwymiarowych trailerów od najlepszych dystrybutorów.

W ramach Avengers Marvel: Dzięki współpracy Age of Ultron z firmą Samsung użytkownicy Gear VR zyskają wyłączny dostęp do laboratorium Tony’ego Starka wewnątrz wszystkich nowych Avengers Tower.

IMAX oferuje do oglądania w wirtualnym teatrze z Samsung Gear VR próbki filmów dokumentalnych i hollywoodzkich – doświadczenie prawie tak ekscytujące jak IMAX.

DreamWorks VR z DreamWorks Animation pozwala użytkownikom Samsung Gear VR wchodzić w interakcje i śmiać się razem z postaciami DreamWorks w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Legendarny Pacific Rim Jaeger Pilot to niesamowite doświadczenie przenoszące widzów w samo centrum wydarzeń z Samsung Gear VR.

Cirque du Soleil Media prezentuje trójwymiarowe, 360-stopniowe doświadczenie VR „na żywo”, między innymi fragment przedstawienia Zarkana sfilmowanego przez Studio Felix & Paul specjalnie dla Samsung Gear VR.

M-GO Advanced – nowy paradygmat dla cyfrowych aplikacji filmowych wirtualnej rzeczywistości pozwala na interaktywne wyszukiwanie i odkrywanie najnowszych filmów i programów telewizyjnych z Samsung Gear VR.

Vevo oferuje ponad 100 000 filmów muzycznych w rozdzielczości HD, zapisów z koncertów i oryginalnych programów, które z Samsung Gear VR można oglądać w pełnoekranowym, teatralnym wymiarze.

Protocol Zero (nazwa robocza) od DENA pozwala graczom używającym Samsung Gear VR infiltrować tereny wroga niewidoczne w warunkach zaciemnienia z najwyższej jakości funkcjami optycznymi, między innymi opcją noktowizora, wizją rentgenowską i termowizją.

GALAXY Note 4

Wyświetlacz

5,7 cala (143,9 mm) Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440)

Aparat

Podgląd wysokoklatkowy (60 fps)

Audio

3D Spatial Sound na Samsung VR Player dla VR Gallery contents (wymagane słuchawki)

Cena oraz data premiery (okulary prawdopodobnie pojawią się jeszcze w tym roku) Samsung Gear VR Innovator Edition nie są jeszcze znane. Urządzenie dostępne będzie w kolorze Frost White w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców.

Źróło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. ,Youtube

One Comment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...