Archos

[IFA 2018] Archos prezentuje nowe urządzenia wspierające Google Assistant

Jesteśmy na berlińskich targach IFA 2018, na których giganci branży oraz mniejsi gracze z segmentu elektroniki użytkowej prezentują swoje nowości. Nie mogło zabraknąć tutaj również firmy Archos. Na stoisku Francuzów zobaczymy między innymi inteligentne głośniki z ekranem dotykowym, czyli sprzęt wspierający asystenta domowego Google Home.

Archos

Jednym z motywów przewodnich tegorocznych targów IFA są inteligentne urządzenia dla domu. Te sprytne skrzynki zgodne z asystentami głosowymi potrafią zrobić wrażenie nawet na osobach, dla których obcowanie z nowinkami technologicznymi stanowi chleb powszedni. Warto odnotować, że Archos należy do grupy producentów, którzy w myśl kierunku, w którym podążą Google, zamierza współtworzyć rynek inteligentnych głośników z ekranami. Oto nowości.

Inteligentne głośniki Archos ze wbudowanym ekranem

Archos Hello to grupa urządzeń francuskiego producenta, która skupia się współpracy z użytkownikiem, któremu ma najzwyczajniej w świecie służyć radą. Tak, chodzi o inteligentne głośniki, które zgodnie z obecną modą zostały wyposażone w ekran. Każde z trzech sprzętów zasilających portfolio produktowe firmy pracuje pod kontrolą systemu Android Oreo. Sprzęt jest również zgodny z inteligentnych oświetleniem Philips Hue. Przejdźmy do szczegółów.

Archos

Archos Hello 5 — to elegancki, cieszący oko głośnik o wymiarach 143 x 92 x 170 mm i wadze 664 gramy. Połączenie białej lub szarej wersji kolorystycznej z materiałem imitującym drewno to strzał w dziesiątkę. Podobnie jak reszta podzespołów:

  • 5-calowy ekran IPS
  • Rozdzielczość 1280 x 720 pikseli
  • Procesor o taktowaniu 1,2 GB
  • 2 GB RAM
  • 5 Mpix kamerka przednia
  • Bateria 3 000 mAh
  • Wi-fi b/g/n
  • Dwa mikrofony

Archos Hello 7 — to nieco mniejszy sprzęt o wymiarach 250 x 114 x 25–73 mm oraz wadze 632 gramów, który będzie można wygodnie umieścić w nawet niewielkim pomieszczeniu. Niech nie zwiedzie was skromny wygląd. Sprzęt otrzymał 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor 1,3 GHz, 16 Mpix pamięci wewnętrznej oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 10W

Archos Hello 10 — To największa propozycja Archosa, która powinna zainteresować osoby poszukujące ściśle stacjonarnego rozwiązania oraz wygodnego, naprawdę dużego ekranu. Specyfikacja prezentuje się podobnie do modeli mniejszych.

  • 10-calowy ekran IPS
  • Rozdzielczość 1280 x 800 pikseli

Urządzenia trafią do sklepów pod koniec listopada 2018 roku, ale w dniach od 31 sierpnia do 5 września będzie można je oglądać na stoisku nr. 202 w hali nr. 26 berlińśkich targów IFA 2018. Ceny odpowiednio dla wersji 5, 7 oraz 10 to 129, 149 oraz 199 euro.

Źródło: Archos

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...