Segway

[IFA2018] Segway, czyli nowoczesna zabawa

Liczba stoisk, która w tym roku znalazła się na IFA w Berlinie, potrafi przytłoczyć. Wybierając się na targi warto więc wcześniej przejrzeć listę wystawców, by mieć pewność, że nie przegapi się czegoś ciekawego. Jednym ze stoisk, które warto odwiedzić, jest to, gdzie wystawił się Segway.

Segway

W Polsce poruszanie się pojazdami, które Segway pokazał u siebie, to cały czas nowość. Zazwyczaj jeździki można spotkać w centrach handlowych, gdzie ochroniarze korzystają z nich, by szybko i bezpiecznie przedostać się na drugi koniec budynku. Jednak coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdzie jeździki pojawiają się na drogach większych miast. I Segway właśnie dla takich osób, które chcą szybko i bezpiecznie podróżować, przygotował kilka nowości.

Segway

Jednym ze sprzętów, który można było znaleźć na stoisku Segway, to model miniPRO. Potężne i grube opony jeździkia już z daleka wzbudzają poczucie bezpieczeństwa, choć stawiając nogi na urządzeniu, trzeba się przyzwyczaić do tego, jak wygląda jego użytkowanie. To niezbyt łatwe, a szczególnie na samym początku. Trzeba jednak przyznać, że Seagway przeszedł długą drogę i teraz ich sprzęty wyglądają już znacznie lepiej, niż jeszcze kilka lat temu. Konkurencja jest zbyt duża, żeby producent mógł sobie odpuścić. Wykonanie miniPRO dobrze o tym świadczy, bo jest już mocno futurystyczny i nie ma się odczucia, że to urządzenie przeznaczone do wielkopowierzchniowych sklepów.

Segway

MiniPRO rozwija prędkość do 18 kilometrów na godzinę, a na jednym ładowaniu może przejechać do 25 kilkometrów. To robi wrażenie, choć oczywiście przydałoby się, żeby nasza droga była prosta i nie wyboista. Wprawdzie miniPRO ma potężne opony, ale to dalej typowo miejski jeździk. Tak jak wrotki, które Segway pozwalał przymierzyć i spróbować swoich sił na stoisku. Cóż możemy powiedzieć, na początku lepiej robić to w kontrolowanych warunkach, bo choć jest to dość intuicyjne, to dalej nie takie łatwe, na jakie wygląda. Drift W1 to dość lekki sprzęt, ponieważ waży około 7 kilogramów i da się go bez większych problemów przenieść dzięki specjalnym uchwytom. Jeżeli chodzi o prędkość, to może 12 kilometrów na godzinę nie robi specjalnego wrażenia, to jednak warto pamiętać, że to raczej urządzenie typowe do zabawy. Osoby, które jeździły już na wrotkach czy rolkach mogą traktować go jako zamiennik.

Warto próbować

Segway wie jak zachęcić odwiedzających do tego, żeby zobaczyli ich stoisko. Segway Robot to tylko jeden z powodów, żeby zajść na ich stoisko (i co więcej, jak ładnie się uśmiechniemy, to zrobi nam zdjęcie, a swojego właściciela będzie śledził krok w krok). Hostesy zachęcają do wypróbowania urządzeń na miejscu i jeżeli tylko ktoś ma możliwość, koniecznie powinien to zrobić. Sama jazda z początku wydaje się skomplikowana, ale po chwili, kiedy już udaje się złapać równowagę, zaczyna się prawdziwa przyjemność. Segway będzie teraz mocno walczył o to, żeby inne firmy nie wygryzły go z rynku, ale ma w swoim portfolio na tyle ciekawych produktów, że może spać spokojnie.

Segway grift w1

Nowoczesne sprzęty znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: IFA / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...