Lenovo

[IFA 2018] Inteligentny dom? Lenovo wie, że tego oczekują klienci

Podczas wczorajszego wydarzenia Lenov TechLife ’18 producent zapowiedział serię nowych komputerów, wśród których znajdziemy notebook klasy premium Yoga C930, laptop z dwoma wyświetlaczami Yoga Book C930 oraz nowy potężny ThinkPad X1 Extreme. Jednak to nie komputery zyskały moje zainteresowanie. Mocniej zaciekawiło mnie działanie firmy skierowane ku rynkowi smart home.

Lenovo

Systemy smart home i związane z nimi akcesoria stają się coraz popularniejsze. Producenci elektroniki dla domu oferują zarówno proste rozwiązania, jak i skomplikowane drogie zestawy. Rynek jest wyjątkowo chłonny, co zauważyło Lenovo. Firma postanowiła wejść w nowy segment, który, jak sądzę, przyniesie koncernowi kolejne zyski. Na dobry początek budowania portfolio w ofercie pojawią się trzy akcesoria.

Seria Lenovo Smart Essentials

Smart Plug — niewielkie rozszerzenie gniazdka, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami do niego podłączonymi. Nie jest to nic, czego brakowałoby na rynku, jednak klienci powinni mieć wybór. Zdrowa konkurencja to zaleta.

Smart Camera — to nic innego, jak inteligentna kamera, która monitoruje sygnał wideo i rejestruje obraz na żywo. Zestaw składa się z kamery na podczerwień gwarantującej widoczność nocą oraz mikrofonu wraz z głośnikiem.

Smart Bulb — inteligentne oświetlenie to nie wymysł, a realna potrzeba, która towarzyszy nowoczesnemu wyposażeniu domostwa. Propozycja Lenovo pozwala na zaplanowane uruchomienie oraz wyłączenie światła, zmianę jego temperatury oraz mocy. Standard, który, jak mniemam, będzie działał lepiej niż dobrze.

Chcąc korzystać z nowego ekosystemu, który tworzy dla swoich klientów Lenovo, konieczne jest pobrania aplikacji Link, która pełni rolę zarządcy systemu.

Źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

3832 More posts in artykuły category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...