[IFA2018] Samsung connected living, czyli IoT w domowym zaciszu

Coraz większa ilość sprzętów w naszym otoczeniu ma możliwość połączenia się z Internetem. Jeszcze kilka lat temu, nikt nie myślał o lodówkach z Wi-Fi. Dziś to już nie ciekawostka, ale fakt. Dla niektórych to coś więcej i dlatego właśnie powstał Samsung connected living. Czym jest?

Samsung connected living

Czy wiemy, czym tak naprawdę jest Internet Rzeczy, czy IoT? To koncepcja, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, a szczególnie w ostatnich latach. Internet w krajach rozwiniętych jest wyjątkowo popularny i dość łatwo dostępny, a co za tym idzie, pojawia się w coraz większej ilości urządzeń. Internet Rzeczy to koncepcja, która przypisuje te właśnie sprzęty w jedną, powiązaną ze sobą sieć, gdzie może występować współdzielenie danych. Mówiąc prościej – nasze domowe urządzenia (na przykład, bo oczywiście to nie musi być tylko sprzęt AGD) współdziałają ze sobą i mogą łączyć się z Internetem, by pomagać użytkownikowi. I Samsung doskonale wpisuje się w tą koncepcję.

Samsung connected living

Berlińskie targi IFA 2018 przyniosły kilka ciekawych sprzętów, które będą pasowały do ciągle rozrastającej się koncepcji IoT. Ta została spięta pod nazwą Samsung connected living, co można przetłumaczyć jak „podłączone do życia”. I patrząc na to, jak producent podchodzi do swoich nowych przedmiotów codziennego użytku, trudno nie zgodzić się z tą nazwą. Tak naprawdę, każdy ze sprzętów AGD można teraz podłączyć do sieci. Czy jest to potrzebne? Częściowo na pewno tak, ale zanim każdy z użytkowników będzie miał w domu własną się IoT, minął lata. W końcu nie są to jeszcze tanie sprzętu.

Samsung przedstawił kilka produktów, które rozwijają idę „podłączonego do życia”. Jednym z nich jest lodówka, która wyposażona jest w potężny, ponad 21 calowy wyświetlacz. Urządzenie podłączone do sieci będzie w stanie pomóc domownikom w kontrolowaniu innych sprzętów znajdujących się w okolicy (pralki, piekarniki itd.). Lodówka Family Hub pomoże także jej użytkownikom w planowaniu posiłków oraz w dopasowaniu przepisów.

Sterowanie z poziomu lodówki innymi urządzeniami w domu dziś już nie jest tak abstrakcyjne, jak jeszcze kilka lat temu. Samsung przedstawił jeszcze piekarnik Dual Cook Flex, który będzie w stanie podpowiedzieć, jak go używać i której przestrzeni do pieczenia najlepiej użyć (urządzenia ma dwie niezależnie działające od siebie) czy pralkę QuickDrive, gdzie sprzęt może być uruchamiany tak, by nie zakłócać rytmu dnia domownika.

IoT to przyszłość

Patrząc na idee Samsung connected living, można odnieść wrażenie, że IoT jest już standardem lub stanie się nim za kilka chwili. I to prawda, bo postępu nie da się już zatrzymać. To jednak nic złego, bo przecież od samego początku, kiedy pojawił się Internet, ludzkość do tego zmierzała. Urządzenia mają ułatwiać nam życie i tak się właśnie staje. Za kilka lat ceny takich sprzętów będą już przystępniejsze i zapewne każdy zakup AGD będzie już miał w sobie część tego, co dziś nazywamy IoT.

Samsung stara się przewidywać potrzeby swoich klientów i zdaje się, że robi to dobrze.

Nowe sprzęty, które przydadzą się do domu i do pracy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: IFA2018 / Samsung

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...